- Reklama -Jordan 1Jordan 1

NIGO został nowym dyrektorem artystycznym Kenzo!

Konglomerat LVMH ogłosił właśnie, że japońska legenda streetwearu NIGO został mianowany na nowego dyrektora artystycznego domu mody Kenzo!

Streetwear przejmuje modę na dobre. Wystarczy wspomnieć o takich osobistościach jak Virgil Abloh w Louis Vuitton, Matthew M. Williams z Givenchy, Kim Jones w Dior czy Luke Meier w Jil Sander. Teraz do tego grona dołącza NIGO.

Tomoaki Nagao, bo tak właściwie nazywa się bohater tego wpisu, to założyciel marki A Bathing Ape (BAPE) oraz Human Made, a także współzałożyciel Billionaire Boys Club oraz Ice Cream wraz z Pharrellem Williamsem.

Nowy dyrektor artystyczny japońskiego domu mody zastąpi na tym stanowisku Felipe Oliveirę Baptistę, który rozstał się z marką w czerwcu bieżącego roku.

Co ciekawe, to będzie pierwszy raz, kiedy na czele domu stanie japoński projektant, odkąd nieżyjący już Kenzo Takada zrezygnował z prowadzenia swojej marki w 1999 roku.

Sidney Toledano, dyrektor generalny grupy LVMH, powitał nowo mianowanego dyrektora artystycznego, mówiąc:

„Przybycie niezwykle utalentowanego japońskiego projektanta pozwoli nam napisać nową kartę w historii domu, który założył Kenzo Takada. Jestem przekonany, że kreatywność i innowacyjność Nigo, a także jego przywiązanie do historii domu, w pełni oddadzą cały potencjał Kenzo.”

Z kolei NIGO napisał na swoim koncie na Instagramie następujące słowa:

„Zostałem mianowany nowym Dyrektorem Kreatywnym KENZO.

Urodziłem się w roku, w którym Takada Kenzo otworzył swój pierwszy sklep w Paryżu.
Oboje ukończyliśmy tę samą szkołę mody w Tokio.
W 1993 roku, w którym KENZO dołączyło do Grupy LVMH, rozpoczęłam karierę w modzie.

Podejście Kenzo do tworzenia oryginalności polegało na zrozumieniu wielu różnych kultur. To także esencja mojej własnej filozofii twórczości.

Odziedziczenie ducha kunsztu Kenzo w celu stworzenia nowego KENZO jest największym wyzwaniem w mojej 30-letniej karierze, ale wraz z zespołem zamierzam się temu poświęcić.

Na koniec chciałbym podziękować Bernardowi Arnaultowi i Sidneyowi Toledano za danie mi tej wspaniałej możliwości.”

 

- Reklama -Jordan x PSGJordan x PSG

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: