Dzięki poniższemu wpisowi każdy miłośnik piłki nożnej przeniesie się aż 18 lat w przeszłość, wspominając emocje, które towarzyszyły mu podczas Mistrzostw Świata we Francji. Jak zapewne wiecie w finalne zmierzyły się dwie świetne ekipy – Brazylia oraz gospodarze, czyli Francja, która wyszła z tego pojedynku zwycięsko.

Chyba do dzisiaj w sieci można znaleźć wiele teorii, dlaczego Brazylijczyk Ronaldo rozegrał wtedy tak słabe spotkanie. Dziwiło to o tyle, gdyż w poprzednich meczach spisywał się bardzo dobrze. Na szczęście wyniósł wnioski z tego turnieju i cztery lata później nawet kontuzje nie powstrzymały go, by sięgnąć po wymarzony puchar i zostać najlepszym piłkarzem oraz strzelcem.

Dlaczego aż tak rozpisaliśmy się o tych wydarzeniach? W pamiętanym, przegranym finale Ronaldo miał na swoich stopach korki Nike Mercurial Vapor R9. Było to charakterystyczne obuwie, gdzie cholewka składała się z takich barw jak odcień szarości, niebieski i żółty swoosh. Dopełnieniem całości były wówczas czarne akcenty. Ekipa z Nike Sportswear postanowiła nawiązać do tamtej chwili, gdy Brazylijczyk miał korki przewieszone na swojej szyi, tworząc model Nike Air Max Mercurial R9 OG w identycznych barwach.

Koniecznie sprawdźcie poniższe fotografie a samych kicksów spodziewajcie się w wybranych sklepach i na oficjalnej stronie internetowej Nike już 3 czerwca!

Nike-Air-Max-Mercurial-R9-OG-2 Nike-Air-Max-Mercurial-R9-OG-2-1 Nike-Air-Max-Mercurial-R9-OG-3 Nike-Air-Max-Mercurial-R9-OG-4 Nike-Air-Max-Mercurial-R9-OG-5 Nike-Air-Max-Mercurial-R9-OG-6 Nike-Air-Max-Mercurial-R9-OG-8 Nike-Air-Max-Mercurial-R9-OG-9

Reklama
air jordan