- Reklama -NIke Air MaxNIke Air Max

Nike Blazer Mid „Voodoo” wyjdą z doczepianą laleczką!

Okazuje się, że fani modelu Nike Blazer Mid będą mieli bardzo ciekawy początek 2022 roku. Oprócz świetnej rockowej wersji „Cleveland Rocks” na sklepowych półkach pojawi się równie ciekawy wariant zatytułowany „Voodoo”.

Jeśli myślałeś, że przy sneakersach widziałeś już wszystko to czas zmienić zdanie. Ekipa z Beaverton, gdziejmieści się siedziba Nike, zerka daleko aż do Luizjany i Nowego Orleanu, skąd czerpie inspiracje do najnowszego projektu Blazerów.

Chodzi dokładniej o wyznawców Voodoo i ich laleczki. W pierwszych dekadach XX wieku lalek tych używano jako narzędzia magii sympatycznej. Wbijanie szpilek nie miało powodować bólu w danym miejscu ciała realnej osoby, ale raczej miało wzmacniać siłę rzucanego zaklęcia. W większości przypadków praktykujący używali lalek w celach takich jak uzdrowienie czy znalezienie prawdziwej miłości.

Poniżej prezentowany projekt chyba nawiązuje do tej drugiej kwestii, czyli miłości. Skąd taki wniosek? Ano stąd, że na zapiętkach wspomnianego wyżej modelu umieszczono napis LOVE.

Podobnie jak w przypadku lalek, opisywana para butów powstała z niedopasowanych materiałowych paneli, które wykonano z zamszu, skóry i płótna, które połączono grubymi szwami. Mało tego! Przy kołnierz doszyto guziki, dzięki którym do butów możemy doczepić laleczkę powstałą z liter N I K E. How cool is that?! Wszystko to postawiono na gumowej brązowej podeszwie.

Amerykańska marka jeszcze oficjalnie nie zdradziła kiedy opisywane Nike Blazer Mid „Voodoo” trafią do ich sklepu online. Mówi się o pierwszym kwartale 2022 roku.

Nike Blazer Mid Voodoo DR0977-119 1 Nike Blazer Mid Voodoo DR0977-119 2 Nike Blazer Mid Voodoo DR0977-119 3 Nike Blazer Mid Voodoo DR0977-119 4 Nike Blazer Mid Voodoo DR0977-119 5 Nike Blazer Mid Voodoo DR0977-119 6 Nike Blazer Mid Voodoo DR0977-119 7 Nike Blazer Mid Voodoo DR0977-119 8 Nike Blazer Mid Voodoo DR0977-119 9

LINK DO SKLEPU

- Reklama -NIke NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: