- Reklama -NikeNike
Strona głównaStylSneakersNike Cortez ’72 „Peregrine” z zestawu Shoe Dog

Nike Cortez ’72 „Peregrine” z zestawu Shoe Dog

Dzisiejszym bohaterem jest model Nike Cortez, ale w alternatywnym wydaniu zatytułowanym „Peregrine”, który pochodzi z zestawu Shoe Dog.

Nowy zestaw składa hołd historii marki i jej założycielom, Philowi Knightowi i Billowi Bowermanowi. Buty Cortez zadebiutowały w 1972 roku i był pierwszym oficjalnym butem Nike, który wypuszczono na rynek.

W tym przypadku na białej skórzanej cholewce widzimy kolejne alternatywne logo Nike, jakie było przygotowane przed starem marki. To czerwone umiejscowione na boku cholewki przypomina sokoła wędrownego – Peregrine Falcon – i tak miała brzmieć nazwa marki. Przy czym od wewnętrznej strony buta mamy już logo włąsciwe, czyli Swoosha które zabarwiono na biało jak resztę cholewki. Niebieski klin w białej podeszwie wieńczy ten projekt.

Premiera butów Nike Cortez ’72 „Peregrine” z zestawu Shoe Dog przewidziana jest na 24 lipca. Sprawdzajcie wtedy oficjalny sklep Nike.

Nike Cortez 72 Peregrine 1 Nike Cortez 72 Peregrine 2 Nike Cortez 72 Peregrine 3 Nike Cortez 72 Peregrine 4 Nike Cortez 72 Peregrine 5

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: