- Reklama -NIkeNIke

Nike Europe otwiera centrum dystrybucji w pełni zasilane energią odnawialną

Nike aby osiągnąć ostatni kamień milowy w przejściu na zero emisji dwutlenku węgla i zero odpadów, otworzyło nową bazę dystrybucyjną w pełni zasilaną energią odnawialną. Centrum dystrybucji, zwane „The Court”, wykorzystuje źródła energii w 100% odnawialne z wiatru, słońca, energii geotermalnej, hydroelektrycznej i biomasy.

Sama konstrukcja budynków bazuje na konstrukcji stelażowej, która wymagała mniej stali i betonu do budowy, co obniżyło zużycie odpadów i materiałów. Centrum ulokowane w Ham w Belgii znajduje się również w środku sieci kanałów wodnych, co według Nike pozwala 99 procentom przychodzących kontenerów dotrzeć drogą wodną, skutecznie eliminując około 14 000 przejazdów ciężarówek rocznie. Poza tym firma twierdzi również, że ponad 95 procent odpadów na miejscu zostanie poddanych recyklingowi.

„Nasze nowe Centrum Dystrybucji The Court jest częścią ciągłego inwestowania Nike w szybki i elastyczny łańcuch dostaw, aby dostarczać konsumentom pełną gamę naszych produktów kiedy chcą i gdzie chcą” – mówi Eric Sprunk, dyrektor operacyjny Nike. „Ten najnowocześniejszy obiekt zwiększy naszą szybkość reakcji, ponieważ przyspieszamy nasz rozwój cyfrowy i lepiej obsługujemy miliony konsumentów w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie”.

nike the court belgium 2 nike the court belgium 1

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NIkeNIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: