- Reklama -Patta x Nike Air Max 1Patta x Nike Air Max 1

Nike prezentuje dwa modele w ramach ISPA: Link oraz Link Axis

Na ekranach swoich urządzeń zobaczycie dwie całkiem nowe sylwetki wywodzące się spod rąk designerów Nike ISPA. Przed Wami modele Link oraz Link Axis.

Na wstępie wyjaśnimy jedno – co to jest Nike ISPA? ISPA (Improvise; Scavenge; Protect; Adapt) to filozofia projektowania Nike, która rzuca wyzwanie twórcom do eksperymentowania, łamania form i przeobrażania produktów.

Tej wiosny zespół ISPA zadebiutuje z dwoma przykuwającymi uwagę nowymi modelami obuwia, które pokazują innowacyjne możliwości marki.

W tym sezonie zespół Nike ISPA skupił się nad „demontażem” lub możliwości łatwego rozłożenia produktu na czynniki pierwsze w celu ich recyklingu, czyli nad jedną z najtrudniejszych zasad do wdrożenia w projektowaniu obuwia.

Dobry but jest elastyczny i wytrzymały. Tradycyjnie projektanci używają kleju i innych elementów łączących, aby osiągnąć te cele, ale to sprawia, że ​​demontaż i recykling buta są prawie niemożliwe. Recykling butów zwykle wymaga rozdrabniania, energochłonnego procesu, który ogranicza wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu. Stworzenie buta, który można zdemontować, zmniejszyłoby ślad węglowy produktu i otworzyłoby nowe możliwości jego cyklu życia. Zespół ISPA zmierzył się z wyzwaniem demontażu, a poniżej poznacie efekty ich pracy.

Oczekuj, że Nike ISPA Link zostanie wydany w nadchodzących miesiącach, a Nike ISPA Link Axis zadebiutuje w 2023 roku.

nike ispa link 1 nike ispa link 2 nike ispa link 3 nike ispa link 4 nike ispa link 5 nike ispa link 6 nike ispa link 7 nike ispa link 8 nike ispa link 9 nike ispa link 10 nike ispa link 11 nike ispa link axis 1 nike ispa link axis 2 nike ispa link axis 3

 

- Reklama -Air Jordan 4Air Jordan 4

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: