- Reklama -NikeNike
Strona głównaStylSneakersNike już niedługo wyda kolejny progresywny projekt butów z serii iSPA

Nike już niedługo wyda kolejny progresywny projekt butów z serii iSPA

Ekipa z Oregonu spod znaku Swoosha szykuje się właśnie do poszerzenia swojego portfolio w progresywnej linii Nike iSPA o kolejny niecodzienny projekt, który tym razem będzie dodatkowo limitowany.

Zespół Fuel Footwear Innovation powstały w biurach amerykańskiego giganta opracował filozofię i zbiór reguł projektowych, który nazwał iSPA od angielskich słów Improvise, Scavenge, Protect, and Adapt (improwizuj, poszukuj, osłaniaj i dopasuj). Ich kolejnym dzieckiem będzie widoczna poniżej sylwetka, która wydaje się być najbardziej progresywnym projektem w ich krótkiej, ale jakże intensywnej historii.

Konstrukcja tej futurystycznej cholewki bazuje na lekkiej i przewiewnej przędzy Flyknit, którą dopełnia krzyżowy system wiązania, jeśli w ogóle można to tak nazwać. W miejscu, gdzie zazwyczaj pojawiają się sznurówki, widzimy krzyżowo zamontowane pasy z ząbkami z tworzywa, które zaciskami wedle własnego uznania.

Kolejnym aspektem wyróżniającym to wydanie na tle innych jest przód cholewki, który może przywodzić na myśl kontrowersyjne Tabi Shoes od Maison Margiela. Chodzi o rozdwojony toeboxa dzielący nasze palce na dwie części.

Mało Wam rozrywki? No to zerknijcie na podeszwę, która nie ma sobie równych, takiego projektu świat jeszcze nie widział. Pod śródstopiem znajdziemy ogromną odsłoniętą całkowicie poduszkę Zoom Air, natomiast na samym środku zmieszczono dwie takie poduszki, jedna nad drugą. Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednej poduszce znajdującej się pod piętą, ale tym razem zamontowano ją jedynie do górnej części podeszwy. Cała reszta konstrukcji to sprężynujące tworzywo, przez które możemy spojrzeć na wskroś.

Opisywane ty model z serii Nike iSPA będzie prawdopodobnie limitowany do ilości 8000 par, ale szczegóły dokładnej premiery nie są jeszcze znane. Aktualną kolekcję z tej serii kupicie w oficjalnym sklepie Nike pod tym linkiem.

Nike iSPA 2020 zapowiedz 1 Nike iSPA 2020 zapowiedz 2 Nike iSPA 2020 zapowiedz 3 Nike iSPA 2020 zapowiedz 4 Nike iSPA 2020 zapowiedz 5 Nike iSPA 2020 zapowiedz 6 Nike iSPA 2020 zapowiedz 7 Nike iSPA 2020 zapowiedz 8 Nike iSPA 2020 zapowiedz 9

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: