Prawie 30 lat temu, firma Nike została zaproszona do współpracy przy filmie Powrót Do Przyszłości, w którym akcja miała się dziać w 2015 roku. Zadaniem designerów było wyobrażeniu sobie i zaprojektowaniu butów odpowiednich dla tych „zaawansowanych technologicznie” czasów.

Rezultatem tej współpracy były buty Nike Mag (nie będzie nazwy Air Mag) z unikalnym system „samowiązania”, które dzięki niezwykłemu designowi stały się jedną z kluczowych ikon popkultury. Wczoraj, Nike dostarczyło najnowszy model butów Nike Mag do Michael’a J. Foxa, ich pierwszego i najbardziej znanego użytkownika.

NIKE MAG POWROCA W 2016 ROKU-4

Zastosowane w tym modelu innowacje są krokiem naprzód wobec „samosznurujących” się Mag – łącząc ideę filmowego buta z współczesną technologią cyfrową. Efektem jest system wiązania, który wyczuwa ruchy użytkownika i w czasie rzeczywistym zmienia poziom dopasowania buta do stopy oraz jego stabilizację. Zaprezentowany model jest jednak dopiero pierwszym z planowanych.

Amerykański gigant z Oregonu pracuje nad wprowadzeniem tej technologii w butach sportowych dla wielu dyscyplin, aby korzystający z nich sportowcy mogli osiągnąć wyniki, które wcześnie były poza ich zasięgiem.

Wymyślając przyszłość, w końcu ją stworzyliśmy. Model buta, który prezentujemy – zmieniający
w czasie rzeczywistym swoje dopasowanie, w zależności od potrzeb użytkownika – to kwestia bardzo bliskiej przyszłości – dodał Mark Parker.

Nike Mag są edycją limitowaną. Będą dostępne jedynie poprzez aukcję, z której cały zysk przekazany zostanie fundacji Michael J. Fox Foundation for Parkinson’s Research. Dokładne informacje dotyczące aukcji umieszczone zostaną na stronie nike.com oraz na Twitterze na początku 2016 roku.

NIKE MAG POWROCA W 2016 ROKU-1 NIKE MAG POWROCA W 2016 ROKU-2 NIKE MAG POWROCA W 2016 ROKU-3

 

Reklama
air jordan