Seria Air Max ma swoje początki w 1987 roku kiedy to po raz pierwszy pojawiły się buty z widocznym przez okienko w podeszwie systemem Air Max. W 1995 roku nastąpił kolejny wielki przełom, a udało się to poprzez zamontowanie poduszek Air Max pod całą podeszwą buta. Teraz, niemalże 30 lat od początków systemu Air Max amerykański brand Nike szokuje raz jeszcze, a robi to poprzez Air Vapormax.

Zapewne zastanawiacie się co w tym takiego specjalnego. Już spieszymy z wyjaśnieniami. Jest to pierwsza poduszka Air Max, która jest niezależna, nie ma żadnej zewnętrznej konstrukcji. Poprzednie wydania z widocznym dookoła systemem jak chociażby w Nike Air Max 2016 miały dodatkową ochronę, tu czegoś takiego nie ma.

Poszczególne poduszki powietrzne nie są ze sobą połączone co może wpływać na kształtowanie amortyzacji, jak również na zmniejszenie wagi buta. Designerzy mogą teraz dołożyć jeszcze więcej powietrza w poduszki! To wszystko w połączeniu z lekką, przewiewną a zarazem wytrzymałą technologią Flyknit, z której skonstruowana jest cholewka daje nam niemalże idealne rozwiązanie na dzień dzisiejszy.

Nowe rozwiązania powinny pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym roku. Zostań członkiem Nike+by być o wszystkim informowanym na bieżąco.

NIKE PRZEDSTAWIA AIR VAPORMAX-1 NIKE PRZEDSTAWIA AIR VAPORMAX-2 NIKE PRZEDSTAWIA AIR VAPORMAX-3

Reklama
air jordan