Chyba każdy z nas kojarzy samowiążące się buty z filmu Powrót do Przyszłosci i każdy nie może się doczekać ich premiery. Zdaje się, że odbędzie się to już całkiem niedługo. Ekipa Nike zrobiła w tym kierunku pierwszy krok, przed Wami pierwsze samowiążące się buty ze stajni Oregonu – Hyperadapt 1.0

Są one wynikiem wieloletnich badań w dziedzinie inżynierii cyfrowej, elektroniki i mechaniki. Projekt ten podważa tradycyjne pojmowanie dopasowania buta do stopy, proponuje nam rozwiązanie dla indywidualnych preferencji w sznurowaniu.

Wkładając stopę do buta w momencie dotknięcia piętą sensora w podeszwie system sam zaczyna wiązać cholewkę i dopasowuje się do stopy. Jest także możliwość dociśnięcia lub poluzowania za pomocą dwóch przycisków z boku cholewki. Konstrukcja buta opiera się o wytrzymałą siateczkę, w której zamontowano cały system wiązania. Natomiast silnik i mechanizm został umieszczony pod środkiem stopy w podeszwie.

Pierwsze trzy wersje kolorystyczne samowiążących się butów Nike Hyperadapt 1.0 zadebiutują na rynku pod koniec 2016 roku i będą dostępne tylko i wyłącznie dla członków NIKE+.

NIKE PRZEDSTAWIA SAMO WIAZACE SIE HYPERADAPT 1 0-1 NIKE PRZEDSTAWIA SAMO WIAZACE SIE HYPERADAPT 1 0-2 NIKE PRZEDSTAWIA SAMO WIAZACE SIE HYPERADAPT 1 0-3 NIKE PRZEDSTAWIA SAMO WIAZACE SIE HYPERADAPT 1 0-4 NIKE PRZEDSTAWIA SAMO WIAZACE SIE HYPERADAPT 1 0-5

Reklama
air jordan