- Reklama -NikeNike
Strona głównaStylSneakersNowe Nike SB Dunk High „420” wyglądają jak alternatywna wersja wariantu „Skunk”

Nowe Nike SB Dunk High „420” wyglądają jak alternatywna wersja wariantu „Skunk”

Od wielu lat Nike SB na dzień 20 kwietnia wydaje specjalne wersje swoich butów. Kilka lat temu furorę zrobił Dunk High w wersji nazwanej „Skunk”. Ten rok przynosi nam wersję „420”, która wydaje się być wersją alternatywą wcześniej wspomnianej kolorystyki.

20 kwietnia to światowy dzień palenia marihuany, święto wszystkich palaczy i całej kultury konopnej. Fakt ten wykorzystano jak motyw przewodni do wielu projektowania, a najlepsi w tym temacie wydają się być designerzy Nike SB. Jednak było kilka innych marek, które ogarnęły to równie dobrze. Zresztą obadaj nasz osobny artykuł zatytułowany 20 sneakersów inspirowanych marihuaną i świętem 4/20. 

Wracając do bohatera tego wpisu. Nowe wydanie wysokich Dunków jest czystą alternatywą do wariantu „Skunk” zaprojektowanego przez Todda Bratruda. Wpadł on na sklepowe półki równo 10 lat temu. Zatem czy to nie idealna pora by do niego nawiązać?

Nike Dunk Hi SB Skunks

Otrzymujemy włochatą konstrukcję zabarwioną w dwóch odcieniach fioletu, oczywiste nawiązanie do odmiany marihuany o nazwie Purple Haze. Przełamaniem wydaje się być boczna łyżwa o równie włochatej strukturze, którą zabarwiono na zielono. Oba kolory spotykają się także przy okazji barwienia podeszwy.

Przez buty przewleczono fioletowe sznurówki, ale zapewne w kartonie pojawią się inne warianty, chociażby w odcieniu zieleni. Na pięcie widnieje napis 1/420 co może sugerować liczbę, do której będą limitowane buty.

Jak się zapewne domyślacie premiera butów Nike SB Dunk High „420” aka „Reverse Skunk” ustawiona jest na 20 kwietnia.

Jeśli byłaby szansa, że pojawią się w Polsce to mogą je ogarnąć jedynie miniramp z Poznania i warszawski sklep SH Store. Kto wie, być może będą dostępne w internetowym sklepie Nike w zakładce Sneakrs.

nike sb dunk high 420 reverse skunk 3 nike sb dunk high 420 reverse skunk 4 nike sb dunk high 420 reverse skunk 5

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: