- Reklama -NikeNike
Strona głównaBiznesNike zaprzestaje sprzedaży swoich produktów na Amazon

Nike zaprzestaje sprzedaży swoich produktów na Amazon

Właśnie kończy się krótka przygoda oraz przyjaźń powstała na linii Amazon i Nike. Amerykańska marka z odzieżą sportową ogłosiła właśnie, że zaprzestaje sprzedaży swoich produktów na tej platformie.

Projekt został wprowadzony stosunkowo niedawno, bo w 2017 r. Umowa pomiędzy wspomnianą dwójką miała na celu pomóc Swooshowi w walce z zalewem fałszywych butów sprzedawanych na rynku przez zewnętrznych dostawców i uzyskiwać dostęp do większej ilości danych o jego klientach. Niestety, przedsięwzięcie zostało właśnie wygaszone.

Jak donosi Bloomberg decyzja Nike nie była nagła, a sam Amazon spodziewał się rozpadu. Amazon podobno rekrutuje nowych zewnętrznych sprzedawców, aby produkty Nike nadal pozostały dostępne dla konsumentów. Mówi się także, że pracuje nad nowymi środkami zabezpieczającymi przed podróbkami.

Decyzja Nike jest związana z przyjęciem strategii „direct to consumer”, stąd również decyzja o zaprzestaniu współpracy z niezależnymi sklepami. Jednak były również inne powody, przez które ostatecznie zrezygnowano ze współpracy z Amazonem. Pomimo usilnej walki z podróbkami, zewnętrznym sprzedawcom udało się obejść obostrzenia, po prostu zamieszczając produkt pod inną nazwą. Ponadto własne produkty Nike miały mniej recenzji niż te oferowane przez innych sprzedawców, co miało negatywny wpływ na pozycje w wynikach wyszukiwania.

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: