- Reklama -NikeNike
Strona głównaLifestyleTechnologiaNowy iPhone X zaprezentowany przez Apple!

Nowy iPhone X zaprezentowany przez Apple!

W końcu coś innego niż streetwear i kicksy. Mamy dla Was garść informacji oraz zdjęcia najważniejszej premiery dzisiejszego dnia, a nawet września. Przed Wami na ekranach nowy iPhone X od Apple.

W dniu dzisiejszym amerykański gigant zaprezentował całkiem nowy smartfon, który powstał 10 lat po pierwszym iPhonie, stąd nazwa X. Czy jest tak samo przełomowy jak pierwsza edycja? Nie sądzę, ale ma w sobie kilka mocnych i przełomowych dla tej serii elementów i dodatków.

Przede wszystkim mamy tu nowy ekran, który rozciąga się od krawędzi do krawędzi, zarówno w górę i dół, jak i na boki. Jest to ekran super retina o przekątnej 5,8″, ze wsparciem dla HDR i Dolby Vision, wspierający technologię True Tone oraz 3D Touch. Co zapewne rzuciło się Wam w oczy to brak przycisku Home. Telefon wybudzamy dotknięciem ekranu, a przejście pomiędzy aplikacjami czy też włączenie menu głównego odbywa się przeciągnięcie palca od dołu ekranu.

Z kolei kwestie odblokowania naszego urządzenia zaprojektowano w całkowicie nowy sposób. Od teraz zamiast odcisku palca iPhone X będzie potrzebował zaledwie chwili by zeskanować naszą twarz i po wszystkim. Przedstawiono dziś tak zwane Face ID. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że urządzenie uczy się twarzy użytkownika i zmienia się wraz z nią. Czy zapuścimy brodę, zmienimy fryzurę, czy nam się nieco przytyje – Face ID nauczy się nowego kształtu i dostosuje się.

Kolejną nowością, którą wprowadzono to możliwość ładowania bezprzewodowo. A także konstrukcja, do której zastosowano najmocniejsze szkło, jakiego kiedykolwiek użyto w smartfonie, z przodu i z tyłu.

Za wydajność nowego iPhonea X odpowiada nowy, sześciordzeniowy procesor Apple A11 Bionic wspierany przez 3 GB pamięci RAM. Na tyle smartfona znalazły się dwa aparaty fotograficzne o matrycy 12 MP, z przodu natomiast kamerka oferuje nam 7 MP.

I jeszcze jedno, co jest raczej zabawnym dodatkiem, wspomniany skan twarzy pozwala również animować nasze emotki. Poruszają się one teraz tak jak nasza twarz, usta, oczy itp.

Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem.

iPhone X będzie dostępny w dwóch wersjach pojemnościowych: 64 oraz 256 GB. Ich cena to odpowiednio 4979 oraz 5729 zł. Zamówienia rozpoczną się od 13 października, a wysyłka pierwszych urządzeń – 3 listopada.

https://www.youtube.com/watch?v=K4wEI5zhHB0

apple iphone x-1 apple iphone x-2 apple iphone x-3 apple iphone x-4 apple iphone x-5 apple iphone x-6 apple iphone x-8 apple iphone x-9

https://www.youtube.com/watch?v=mW6hFttt_KE

 

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: