- Reklama -NikeNike

Kanye West mianuje byłego dyrektora Nike ACG nowym szefem Yeezy Design

Mamy kolejne ważne zmiany na rynku. Kanye West mianował byłego dyrektora Nike ACG nowym szefem Yeezy Design. Nur Abbas przejmie tę rolę i będzie podlegał bezpośrednio Ye.

Abbas był projektantem w Nike przez ponad pięć lat, a ostatnio piastował stanowisko dyrektora ds. projektów w Nike ACG. Wcześniej przez rok pracował w Paryżu jako główny projektant odzieży męskiej dla Uniqlo, przez prawie 10 lat był starszym projektantem odzieży męskiej dla Louis Vuitton, a przez dwa lata był projektantem dla Gucci. Zatem podstawy i karierę miał bardzo mocną, zatem Yeezy zyskuje znaczące wzmocnienie.

„Jestem podekscytowany pracą z Ye, ponieważ tak bardzo zależy mu na projektowaniu i rozwijaniu kultury” – powiedział Abbas w wywiadzie dla WWD.

„W YEEZY i GAP poznałem jednych z najbardziej utalentowanych ludzi i zespołów i nie mogę się doczekać współpracy z nimi wszystkimi, aby rozszerzyć tę nową kreatywną wizję na świat”.

Stanowisko szefa działu projektowego YEEZY to nowa i odrębna rola od funkcji Stevena Smitha, który będzie nadal pełnił funkcję dyrektora wykonawczego YEEZY ds. projektowania. W tej roli Nur będzie nadzorował wszystkie projekty marki Kanyego, w tym obuwie adidas YEEZY, odzież YEEZY GAP oraz Stemwear, nadchodzącą linię odzieży połączoną z urządzeniem muzycznym Stem Player.

 

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: