- Reklama -NikeNike
Strona głównaLifestyleAkcesoriaOto nowe zegarki Issey Miyake x Seiko "1/6"

Oto nowe zegarki Issey Miyake x Seiko „1/6”

Japoński producent zegarków Seiko połączyło siły z Issey Miyake w celu wydania nowych zegarków 1/6, za projekt których odpowiadała wieloletnia współpracowniczka marki modowej Nao Tamura.

Widoczne tu zegarki mechaniczne mają nostalgiczne zorientowane tarczę i pasek, przez co starają się podkreślić znaczenie tradycyjnych zegarków w czasach rosnącej cyfryzacji. Jak pisze Tamura za pośrednictwem swojej strony internetowej na temat projektowania, era digitalizacji „z pewnością przyniosła nam wygodę, ale sprawiła również, że straciliśmy z oczu radość z odkrywania nowych rzeczy i satysfakcję z uczenia się z tego doświadczenia”. Projektantka chciała zaprojektować zegarek, dzięki któremu użytkownicy będą mogli skutecznie wyczuć tykanie zegarka.

W kwestiach technicznych wygląda to następująco – mechanizm obraca się z prędkością 2160 obr./min, a rezerwa chodu wystarcza na 41 godzin. Zagłębiając się dalej widzimy dwuwarstwową konstrukcję 43 milimetrową tarczę.

Zegarki dostępne są w trzech unikatowych konfiguracjach kolorystycznych i materiałowych – ciemna tarcza z kopertą i paskiem w kolorze srebrnym lub czarnym, z których oba wykorzystują metalowe paski, a także biała tarcza, której towarzyszy czarny skórzany pasek.

Więcej informacji znajdziecie na temat zegarków Issey Miyake x Seiko 1/6 znajdziecie na stronie pod tym linkiem.

Zegarki Issey Miyake x Seiko 1 6 1 Zegarki Issey Miyake x Seiko 1 6 2 Zegarki Issey Miyake x Seiko 1 6 3 Zegarki Issey Miyake x Seiko 1 6 4 Zegarki Issey Miyake x Seiko 1 6 5 Zegarki Issey Miyake x Seiko 1 6 6 Zegarki Issey Miyake x Seiko 1 6 7

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: