- Reklama -NikeNike

OVOVILLE – projekty domów łukowych prosto z Wrocławia!

Dawno nie pisaliśmy nic w kontekście architektury, szczególnie gdy dotyczyła ona polskiego podwórka. Aczkolwiek trzeba przyznać, że gdy już wspominaliśmy o naszych rodzimych projektantach to swoimi rozwiązaniami, zdecydowanie przykuwali oni uwagę.

Wystarczy chociażby zerknąć na Trójkątny dom w Szczecinie czy interesujący dom rzeźbiarza Jacka Jarnuszkiewicza. Dzisiaj ponownie, odchodząc nieco od naszej głównej tematyki, chcieliśmy pokazać Wam ciekawy pomysł prosto z Wrocławia. 

Mowa o marce OVOVILLE, która jest pierwszym i obecnie jedynym producentem stalowych domów łukowych w Europie. Trzeba przyznać, że jest to dość nietypowe rozwiązanie, by stworzyć swój własny łukowy domek, ale poszczególne wizualizację naprawdę robią robotę. Oprócz tego, wspomniana konstrukcja broni się ze względu na ekonomię i przede wszystkim ekologię. 

OVOVILLE – projekty domow lukowych prosto z Wroclawia1

Bezkonkurencyjny stosunek powierzchni ścian zewnętrznych do kubatury domu łukowego, to parametr kluczowy przy projektowaniu domów ultraoszczędnych energetycznie. Warstwy stali konstrukcyjnej oraz doskonałe materiały izolacyjne dają niezwykłą szczelność i „ciepło”. Do ogrzewania w okresie zimowym użyto ekonomicznych mat emitujących podczerwień RS Infrared, zaś dodatkowa warstwa roślinności dachowej pochodząca od eksperta w tej dziedzinie – firmy Xeroflor da nam dodatkowy, skuteczny, darmowy oręż przeciwko nagrzewaniu się wnętrza letnią porą. Klimatyzacja działająca w oparciu o czynniki chłodnicze bezpieczne dla warstwy ozonu oraz najnowocześniejsze urządzenia z praktycznie zerową emisją hałasu i znikomym zużyciem energii elektrycznej.

OVOVILLE – projekty domow lukowych prosto z Wroclawia4 

Warto również dodać, że do budowy domu użyto materiałów podlegających recyklingowi. Głównie jest to stal konstrukcyjna z 25 letnią gwarancją na antykorozyjną powłokę aluminiowo-cynkową. Krótki czas realizacji inwestycji osiągnięty został dzięki  technologii wykorzystującej najbardziej efektywny sposób prefabrykacji budynków – niskoenergochłonną prefabrykację na miejscu budowy. Kompletnie wyposażony domek powstanie w 4 tyg., przy czym realizacja samego przekrycia łukowego jest kwestią jednego dnia. 

OVOVILLE – projekty domow lukowych prosto z Wroclawia5 OVOVILLE – projekty domow lukowych prosto z Wroclawia2

Wszystko wydaje się bardzo proste, że czasami aż ciężko w to wszystko uwierzyć. Dlatego jeśli chcecie jeszcze bardziej rozeznać się w temacie to jest na to dobra okazja, ponieważ w przyszłym miesiącu, a dokładnie 7 września OVOVILLE rusza z oficjalnym otwarciem. Będzie muzyka, będzie food truck i dobre piwo, a przede wszystkim będzie możliwość porozmawiania z przedstawicielami firmy oraz ekspertami. Co najważniejsze, zwiedzicie także dom pokazowy. 

Poniżej możecie obczaić event na Facebooku i zapisać się: 

KLIKNIJ TUTAJ

OVOVILLE – projekty domow lukowych prosto z Wroclawia9 OVOVILLE – projekty domow lukowych prosto z Wroclawia10 OVOVILLE – projekty domow lukowych prosto z Wroclawia8 OVOVILLE – projekty domow lukowych prosto z Wroclawia7

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: