- Reklama -NIke WyprzedazNIke Wyprzedaz

Kolekcja Parra x Nike – zobacz oficjalne zdjęcia i dowiedz się gdzie ją kupić

No i mamy oficjalne fotografie bezpośrednio ze źródła. Przed Wami cała kolekcja Parra x Nike, w skład której wchodzą dwie wersje butów Air Max 1, buty Zoom Spiridon i wiatrówka.

Wszystko zaczęło się od niby prostego pytania jakie zadał sobie holenderski artysta Piet Parra i od kilku wątpliwości:

“Jak zrobić coś co jeszcze nie zostało zrobione?” po chwili dodając „Na ramieniu siedzą Ci dwie osoby i ciągle patrzą na ręce co robisz. Jedna mówi: kolekcjonerom się to spodoba. Z kolei druga ma wątpliwości i pyta: Jak osobie – która ma 17-18 lat, która nie zna Twojej twórczości i nie wie co kiedyś zrobiłeś – się to spodoba i jak na to spojrzy?”

 

Od czasu ostatniej kolaboracji, to jest od 2009 roku, sporo się zmieniło. Parra przeszedł od typograficznych humorystycznych rysunków do abstrakcyjnych kompozycji. Przeszedł drogę od ilustratora / designera do osoby, która skupia się bardziej na obrazach i wystawach w galeriach.

„Najpierw narysowałem obraz, a dopiero później pomyślałem  – jak to mogę wkomponować w buty?” – wspomina Piet. „Kiedyś myślałem o układzie blokowym kolorów. Tym razem było inaczej. Chciałem stworzyć tylko spoko pracę, a dopiero później zobaczyć jak połączyć to z butami”.

Przechodząc już do samych butów. Najpierw mamy dwie wersje modelu Nike Air Max 1, z czego jeden będzie tylko dla Friends & Family.

Parra x Nike Air Max 1

Pierwszy limitowany wariant będzie stał na białej podeszwie z brzoskwiniowo niebiesko granatowym spodem i brzoskwiniowym systemem Air Max. Przednia część mudguardu będzie w biało szarych pasach z małym Swooshem. Z koeli druga to będzie granat pokryty wzorem w białe malutkie kropki. Biała siateczkowa baza nad toeboxem i przy kołnierzu została dopełniona szarymi bocznymi panelami z błękitnym Swooshem. Różowo czerwone pasy na pięcie oraz czerwona metka i oczka na sznurówki dopieszczają ten projekt.

Parra x Nike Air Max 1 Family and Friends

W wersji Parra x Nike Air Max 1 Family & Friends będziemy mieli bardzo podobne rozwiązania, ale z kilkoma zmianami. Tym razem spód białej podeszwy w całości będzie błękitny. Pasy w dwóch odcieniach różu z pięty wskakują na przednią część mudguardu, a szare lądują na pięcie. Dodatkowo biało czerwone pasy pojawiają się na kołnierzu, a na boku zamiast szarych paneli z niebieskim Swooshem widzimy chmury w tych samych barwach.

Niestety, tych butów nigdzie nie kupimy niestety. Będą rozdawane tylko rodzinie i przyjaciołom.

parra x nike zoom spiridon

Na koniec mamy buty Parra x Nike Zoom Spiridon. Łączą one wszystkie wspomniane wyżej wzory na jednym mudguardzie. Mamy białe kropki na granatowym tle. Mamy pasy biało czerwone, w dwóch odcieniach różu czy biało szare. Górne partie cholewki to biała siateczka z szarymi akcentami i dodatkami. Kropką nad i w kwestii cholewki jest niebieski Swoosh na boku. Wszystko to będzie stało na biało niebieskiej podeszwie.

Parra x Nike Tracksuit

Kolekcję dopełnia dres / bluza Parra x Nike, która będzie w bieli, ale na wysokości piersi zobaczymy raz jeszcze wzory, które zastosowano przy projektowaniu butów. Chmury, kropy, pasy, wszystko to co widzieliśmy wcześniej.

Zatem jak, kiedy i gdzie kupić Parra x Nike Air Max 1 / Zoom Spiridon?

Szykujcie się na 21 lipca, odpalajcie wtedy aplikacje / stronę Nike pod tym linkiem i liczcie na szczęście w losowaniu, które rozpocznie się o godzinie 9:00.

 

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NIke WyprzedazNIke Wyprzedaz

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: