- Reklama -NIke Black Friday NIke Black Friday
Strona głównaStylSneakersNowe buty Paul Rodriguez x Nike SB Dunk High świetnie nawiązują do...

Nowe buty Paul Rodriguez x Nike SB Dunk High świetnie nawiązują do boksu!

To, że Dunk Low przeżywają swoją drugą młodość to wiedzą już chyba wszyscy. Nie zapominajmy jednak, że równie ciekawe mogą być również wersje wysokie. Dobrym przypomnieniem niech będzie poniższa kolaboracja Paul Rodriguez x Nike SB Dunk High, która świetnie nawiązuje do tematyki boksu.

Paul Rodriguez to niesamowity skater, który od lat jest parterem i przyjacielem Nike SB. Jednakże jak sam wspomina – „dybym nie jeździł na desce to z pewnością byłbym bokserem”. Właśnie ten motyw stał się tematem przewodnim i inspiracją do zaprojektowania specjalnej wersji modelu Dunk High.

Paul Rodriguez x Nike SB Dunk High CT6680-100 1 Paul Rodriguez x Nike SB Dunk High CT6680-100 2 Paul Rodriguez x Nike SB Dunk High CT6680-100 3

Meksykańskie korzenie P Rod’a zostały odwzorowane poprzez delikatne akcenty w barwach meksykańskiej flagi. Mowa tu czerwonych wykończeniach paneli oraz tyle języka, jak również o zielonym Swooshu, które dopieszczają białą skórzaną cholewkę. Wszystkie trzy kolory spotykają się również na podeszwie. Ciekawym motywem jest fakt, że w lewym bucie Swoosh jest zielony, w prawym czerwony, a „łyżwy” po wewnętrznej stronie cholewki pozostawiono w kolorze białym.

Widać, że designerzy wywiązali się z powierzonego im zadania z nawiązką, a za wyjątkowość tego wydania odpowiadają detale. Jeśli chcecie zobaczyć bokserskie nawiązania to zerknijcie chociażby na język, gdzie widnieje metka zaprojektowana na wzór napisów na spodenkach boksera. Natomiast lacelock przy sznurówkach imituje bokserski pas dla mistrza w kolorze złotym. Umieszczono na nim rzymską liczbę XV, która nawiązuje do 15 lat skatera w Nike SB. Mało tego, na wkładkach widzimy ręce Rodriguez w bokserskich owijkach / bandażach, co jest zwieńczeniem całego projektu.

Widoczne tu buty będą pierwszym limitowanym wydaniem QS w nowym kolorowym pudle. Premiera butów zaprogramowana jest na 21 stycznia. W Polsce powinny pojawić się w warszawskim sklepie SH Store oraz poznańskim miniramp.

Paul Rodriguez x Nike SB Dunk High
CT6680-100
21 Styczeń 2020
$125

Paul Rodriguez x Nike SB Dunk High CT6680-100 4 Paul Rodriguez x Nike SB Dunk High CT6680-100 5 Paul Rodriguez x Nike SB Dunk High CT6680-100 6 Paul Rodriguez x Nike SB Dunk High CT6680-100 7 Paul Rodriguez x Nike SB Dunk High CT6680-100 8 Paul Rodriguez x Nike SB Dunk High CT6680-100 9 Paul Rodriguez x Nike SB Dunk High CT6680-100 10

- Reklama -NIke Black Friday
- Reklama -NIke Black Friday

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: