- Reklama -Air Jordan 1 Low Neutral Grey
Strona głównaLifestyleInnePo 15 latach Neymar i Nike kończą współpracę!

Po 15 latach Neymar i Nike kończą współpracę!

Brazylijski piłkarz Neymar i Nike rozstają się po 15 latach współpracy, kończąc jedną z najbardziej znanych umów sponsorskich ostatniej dekady.

Informacje o ich rozłące krążyły po sieci od kilku dni, ale potwierdzenie przyszło prosto ze źródła. Josh Benedek, rzecznika Nike, w e-mailu do AFP wysłanym w sobotę napisał „Mogę potwierdzić, że Neymar nie jest już sportowcem Nike”.

Neymar podpisał kontrakt z Nike w wieku 13 lat grając jeszcze w Brazylii. W ciągu ostatnich kilku lat Neymar stał się jedną z twarzy piłkarskiego oddziału Nike. Był także głównym atutem trwającej współpracy Jordan Brand z klubem Neymara, Paris Saint-Germain.

Oczywiście powody rozłąki nie zostały podane do informacji publicznej, ale krążą plotki o braku porozumienia w kwestiach finansowych i przedłużenia umowy. Kontrakt skończył się 1 września 2020 roku, pomimo tego, że pierwotnie umowa miała trwać do 2022 roku.

Teraz pojawia pytanie – co dalej? Neymar stał się sponsorskim wolnym agentem, a to oznacza licytację wszystkich znaczących się marek by podpisać tak lukratywną postać świata sportu. Podobno przed szereg wysuwa się Puma, ale czas pokaże jak to się skończy.

- Reklama -NIKE FLEECE
- Reklama -Air Jordan 1 Low Neutral Grey

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: