- Reklama -NikeNike

Balenciaga i adidas zaprezentowali swoją wspólną kolekcję!

Po przeciekach pokazujących wspólny projekt butów Triple S, zespół designerów utworzony na linii Balenciaga x adidas zaprezentował wreszcie wspólną kolekcję odzieży i butów.

Hiszpański dom mody z siedzibą w Paryżu jest znany z nietypowych pokazów swoich kolekcji, a raczej miejsc w których się odbywają. W tym przypadku odbył się on… na nowojorskiej giełdzie. Był to pierwszy od dwudziestu lat pokaz marki w Ameryce. Modelki i modele prezentowali nadchodzące propozycje w lateksowymi maskami i kostiumami do bondage. Jak wyjaśnia Demna Gvasalia, dyrektor kreatywny Balenciagi, pokaz jest wizualną reprezentacją fetyszyzacji mody i pieniędzy.

„Dla mnie odzież jest przedmiotem fetyszu” – powiedział Demna. „Dlatego to robię. Istniał związek między fetyszem a pieniędzmi, które są największym fetyszem na świecie. Dlatego dzisiaj tu jesteśmy”.

Wspólna kolekcja wspomnianej wyżej dwójki jest częścią wiosennej kolekcji na przyszły rok. Stylistyka kolaboracyjnych projektów umiejscowiona jest na przełomie lat ’90 i ’00.

Znajdziemy w niej oversize’owe ddresy, t-shirty z ogromnym brandingiem na przodzie, a nawet koszulki piłkarskie. Dochodzą do tego lekkie kurtki, bomberki, szorty oraz spodnie.

Oczywiście to tylko część ich wspólnych propozycji, ponieważ ich kolaboracyjna współpraca obejmuje ponadto kolekcję sneakersów. Na sklepowych półkach zobaczymy dwie wersje butów Triple S oraz jedną Speed Sneaker.

Paleta barw w głównej mierze obejmuje propozycje w kolorze czarnym z białymi akcentami lub na odwrót. Do tego dochodzą pozycje wykorzystujące czerwień i kolor niebieski.

Zatem zapoznajcie się z poniższą galerią zdjęć z pokazu.

Jeśli wpadło Wam coś w oko z kolekcji Balenciaga x adidas to wpadajcie do ich sklepu internetowego i wybierzcie coś dla siebie.

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: