Przyjaźń na linii Pop Trading Company x Converse ma się na tyle dobrze, że obie strony raz jeszcze zasiadły przy jednym stole. Ich wytężone spotkania przynoszą nam dwie wersje butów Jack Purcell Pro tworzące zestaw „Dragonskin”.
W skład zestawu wchodzą Converse Jack Purcell Ox w kolorze śliwkowym oraz Jack Purcell Hi w kolorze białawym. Obie wersje inspirowane są kolekcją odzieży holenderskiej marki, a szereg elementów konstrukcyjnych wynosi sylwetkę poza jej skateboardową funkcjonalność. Główną różnicą jest sztuczny materiał „Dragonskin” zastosowany na cholewce, a do tego dorzucono jeszcze skórzaną wkładkę z brandingiem obu stron biorących udział w przedsięwzięciu.
Aby uczcić premierę, Pop Trading Company współpracowało z reżyserem Patrickiem Louwerse nad stworzeniem filmu, który naśmiewa się z klasycznych reklam mody. Krótki klip nawiązuje do wysokiej jakości materiałów zastosowanych w skateboardowej sylwetce, mając nadzieję że to zmieni pogląd na to, jak powinny wyglądać buty skate i rzuci wyzwanie stosowaniu standardowych materiałów.
Premiera butów Pop Trading Company x Converse Jack Purcell ustawiona jest na 17 listopada, a będzie je można kupić w ich sklepie online. Ogólnoświatowa premiera ustawiona jest na 20 listopada.