Poznajcie Saucony Art Wall, czyli miejską galerię sztuki nowoczesnej!

Saucony art wall plakat

Odchodzimy na kilka chwil o tematyki streetwearu i stricte sneakersów, ponieważ mamy przyjemność opowiedzieć Wam i jednocześnie zaprosić na premierowe wydarzenie Saucony Art Wall. No, ale o co chodzi?! Spokojnie, już spieszę z wyjaśnieniami.

Jest to inicjatywa, która ma na celu pomóc młodym twórcom w zaistnieniu w przestrzeni miejskiej. Jeśli mieszkasz w Warszawie lub okolicach to nie możesz tego pominąć!

Pierwsza odsłona odsłona projektu odbędzie się w Noc Muzeów, czyli 19 maja na kontenerze w Placu Zabaw nad Wisłą, a wieczór zostanie uświetniony koncertem Natalii Przybysz. Na pierwszy ogień pójdzie Krystian Ścigalski znany jako „Why-Duck”, który jest grafikiem i ilustratorem.

why-duck saucony art wall

Oczywiście to nie będzie jednorazowa akcja, ponieważ co 3 tygodnie ścianę konstrukcji weźmie na warsztat inny artysta, który namaluje swoje autorskie dzieło.

Praca każdego artysty będzie eksponowana w Placu Zabaw przez około miesiąc. W projekt zostali także zaangażowani m.in. David Ryski, Adam Romuald Kłodecki „Theosone” oraz Alek „LIS KULA” Morawski.

Saucony Art Wall potrwa do końca wakacji.