- Reklama -NikeNike
Strona głównaBiznesRekordowy kwartał Jordan Brand, marka silna jak nigdy!

Rekordowy kwartał Jordan Brand, marka silna jak nigdy!

W tym tygodniu Nike opublikowało wyniki finansowe za ich drugi kwartał rozliczeniowy (wrzesień – listopad), z których wynika, że Jordan Brand pierwszy raz w historii osiągnął przychody w wysokości miliarda dolarów! Marka spod znaku Jumpmana nigdy nie była tak silna!

Parker wskazał, że innowacyjne produkty, takie jak Air Jordan 34 oraz wzmożone zainteresowanie produktami ukierunkowanymi na koszykówkę, sprawiły że Jordan Brand osiągnął rekordowe wyniki. Do tak dobrych wskaźników przyczynił się również rynek międzynarodowy i produkty skierowane do kobiet.

Ogółem przychody Nike wyniosły 9,8 miliarda USD, co stanowi wzrost o 12 procent. Tak dobre wyniki amerykański gigant zawdzięcza wzrostowi sprzedaży hurtowej i bezpośredniej do klientów. Dołożyły się do tego również wyniki w kategoriach takich jak Jordan Brand, odzież sportowa i bieganie.

Jordan-brand-Revenue-Q2-0

Co do przyszłości Jordan Brand, Parker uważa, że to dopiero początek.

„Najbardziej ekscytujące jest to, że wciąż jesteśmy na wczesnym etapie dywersyfikacji portfolio Jordan” – powiedział Parker. „Dobre wyniki przeniosą się również na trzeci kwartał, a to dzięki znaczącemu zapotrzebowaniu na Air Jordan 11„ Bred ”, które są jedną z najważniejszych i największych premier w ciągu całego roku”.

Parker zwrócił również uwagę na model Air Jordan I.

„Nasza celowa strategia polegająca na dodawaniu nowych stylów i kolorów do Air Jordan 1 – pozwala nam przedstawić jeden z najpopularniejszych modeli na świecie większej liczbie osób – oferując konsumentom większy wybór”.

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: