- Reklama -Air Jordan 1 Low Neutral Grey
Strona głównaStylSneakersSaucony przywraca z archiwum buty Saucony Azura ST OG!

Saucony przywraca z archiwum buty Saucony Azura ST OG!

Amerykański brand Saucony sięga do swojego bogatego archiwum i prosto z 1988 roku wyciąga kolejną perełkę w postaci modelu Saucony Azura ST.

Pierwsze słowa reklamy sprzed lat mówią, że te buty są „dedicated to people tired of hype and hot air”. Czy ta narracja nie pasuje idealnie do dzisiejszych czasów? Była to uszczypliwość skierowana do firm, które projektują i sprzedają buty marketingiem, a nie innowacjami oraz technologią przydatną biegaczom i sportowcom.

Azura zostały zaprojektowane by łączyć w sobie lekkość i szybkość, a najważniejszym elementem w konstrukcji biegówek był umieszczony w podeszwie Torsional Rigidity Bar (TRB). TRB wykonany z kevlaru został zaprojektowany w celu rozproszenia wstrząsu przy uderzeniu stopy o podłoże, zwiększenia zwrotu energii i zwiększenia wsparcia śródstopia. Co do amortyzacji to odpowiadała za nią pianka EVA, a od spodu podeszwy widzimy opatentowany przez nich bieżnik w kształcie trójkątów by noga lepiej trzymała się drogi i zapewniała odpowiednią przyczepność w każdych warunkach pogodowych na niemal każdej powierzchni.

Designerzy Saucony zaprojektowali w tamtych czasach cholewkę na nowo wykorzystując lekkie i przewiewne materiały. Dzięki temu model Azura zapewniał idealną równowagę pomiędzy wentylacją i trwałością.

Teraz na sklepowe półki powraca oryginalna kolorystyka prosto z 1988 roku. Za bazę posłużyły odcienie bieli, którym towarzyszą akcenty i elementy zabarwione na kolor niebieski i żółty. Wszystkie wspomniane kolory spotykają się również na podeszwie. Zresztą zerknijcie na załączone fotografie.

Widoczne tu buty Saucony Azura ST pojawią się w sprzedaży już 18 grudnia. W Polsce zapewne ogarnie je Street Supply.

Saucony Azura ST OG 1 Saucony Azura ST OG 2 Saucony Azura ST OG 3 Saucony Azura ST OG 4 Saucony Azura ST OG 5 Saucony Azura ST OG 6

 

- Reklama -NIKE FLEECE
- Reklama -Air Jordan 1 Low Neutral Grey

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: