- Reklama -NIkeNIke

Saucony Shadow 6000 „Kintsugi” nawiązują do japońskiej techniki naprawy naczyń

Jedną z rzeczy (tuż obok kolaboracji), która sprawia, że dane wydanie butów zapowiada się świetnie to motyw przewodni. Przy najnowszych Saucony Shadow 6000 jest to japońskie Kintsugi.

Na wstępie wyjaśnimy czym jest wspomniany motyw przewodni. Kintsugi to nie tylko kilkusetletnia technika naprawy naczyń, ale i związana z nią, unikalna filozofia akceptacji. Nazwa pochodzi od od japońskiego kin, czyli „złoto” oraz tsugi, tj. „naprawiać”, „łączyć”. Chodzi o tradycyjną metodę odnowy i naprawy zniszczonych wyrobów ceramicznych, których potłuczone elementy łączy się wilgotną żywicą japońskiego drzewa lakowego.

Jest to również swego rodzaju filozofia, która podkreśla znaczenie wad, defektów i słabości ludzkiego istnienia, a także odrzuca potrzeby ich ukrycia. Ślady 'uszkodzeń’ pokazują przebytą w życiu drogę, zdobyte doświadczenie i ukazanie procesu 'gojenia ran’.

Kintsugi 1 Kintsugi 2

Przechodząc już do samych butów – cholewki są wykonane z inspirowanego ceramiką szaro turkusowego nubuku z wysokiej jakości zamszowymi nakładkami, które dopełniono złotymi przeszyciami.

Dodatkowe cechy to nakrapiane podeszwy środkowe, włochate zamszowe języki w kolorze różowym, z których wystaje pianka. Na języku umieszczono beżowe skórzane metki z napisami 'Kintsugi’. Kolor różowy pojawia się jeszcze na pięcie oraz wspomnianej podeszwie.

Buty pojawiły się na rynku 5 sierpnia, więc szukajcie ich w najlepszych sklepach ze sneakersami.

Saucony Shadow 6000 “Kintsugi”
Grey / Black
S70663-1
5 Sierpień 2022
$150 USD

Saucony Shadow 6000 Kintsugi 1 Saucony Shadow 6000 Kintsugi 2 Saucony Shadow 6000 Kintsugi 3 Saucony Shadow 6000 Kintsugi 4

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NIkeNIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: