- Reklama -NikeNike

Off-White projektuje słynny scyzoryk Victorinox

Legendarny szwajcarski brand Victorinox całkiem niedawno wydał z marką adidas specjalną wersję swojego scyzoryka i unikatowe buty. Dziś powracamy do tej marki za sprawą kolaboracyjnego przedsięwzięcia z ekipą Off-White.

W rezultacie tej współpracy powstał wyjątkowy model o innowacyjnych elementach, które po raz pierwszy pojawiły się w szwajcarskim scyzoryku.

Inspiracją dla projektu była idea początków – początek najstarszego narzędzia kamiennego ludzkości – „szwajcarskiego scyzoryka” epoki kamiennej, która jednocześnie stała się impulsem dla ekscytującej współpracy dwóch znanych marek lifestyle’owych.

Konstrukcja ostrzy nawiązuje do kształtów starożytnych narzędzi kamiennych, które używano między innymi do takich zadań jak cięcie, wiercenie i skórowania. Zaokrąglone krawędzie ostrzy są lekko wysunięte z korpusu, przez co nadają temu scyzorykowi wyjątkowy wygląd.

scyzoryk Off-White co Victorinox Limited Edition 0

Struktura kamienia i sama bryła była również inspiracją przy współpracy, dlatego podczas projektowania użyty został innowacyjny materiał. Corian® Solid Surface to twardy, nieporowaty i jednolity materiał, który powstał z żywicy i naturalnych minerałów otrzymanych z boksytu, takich jak trójwodzian glinu. Boksyt to skała osadowa o stosunkowo wysokiej zawartości glinu. Okładziny Corian® w dotyku przypominają prawdziwą skałę, a matowa powierzchnia jest odporna na zadrapania i zużycie.

Okładziny są koloru białego, ozdobione czarnymi nadrukami. Na przedniej okładzinie widnieje logo Victorinox – krzyż i tarcza – oraz są nadrukowane inne kultowe symbole reprezentujące dziedzictwo marki, które uzupełniają nazwa i rok limitowanej edycji.

Model ten jest ściśle limitowany do ilości 3000 egzemplarzy, z których każdy ma wygrawerowany numer porządkowy.

Scyzoryk Off-White c/o Victorinox Limited Edition pojawił się już w sprzedaży. Więcej informacji znajdziecie na ich stronie internetowej.

scyzoryk Off-White co Victorinox Limited Edition 1 scyzoryk Off-White co Victorinox Limited Edition 2 scyzoryk Off-White co Victorinox Limited Edition 3 scyzoryk Off-White co Victorinox Limited Edition 4

 

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: