- Reklama -Samsung
Strona główna Artykuły Wywiady WYWIAD | The Illest vs Sneakerheads - kenzooair

WYWIAD | The Illest vs Sneakerheads – kenzooair

Foto tytułowe: Kuba Rybicki / Distance

Siema! Przedstaw się proszę i opowiedz coś o sobie pokrótce

Witam. Mam na imię Piotr i część z was może kojarzyć mnie pod nickiem kenzooair. Mam 35 lat i jestem ze Szczecina.

Z racji tego, że to początek wywiadu to może napisz jak zaczęła się cała ta przygoda z kicksami i skąd takie zainteresowanie?

Moja przygoda z kicksami rozpoczęła się 1997-1998 roku. W tym okresie na półkach sklepowych w moim mieście można było zobaczyć takie modele Jordan 12 czy też Jordan 13. Jednak ze względów finansowych nie mogłem sobie na nie pozwolić i musiałem zadowolić się innymi koszykarskimi modelami od Nike, ale postanowiłem ze kiedyś je kupię. W internecie nie było jeszcze tyle informacji co teraz. Z pomocą przyszło nieistniejące już forum probasket, gdzie była nitka o snekersach. Okazało się, że zakup swojej wymarzonej pary, której premiera była kilka lat temu nie jest łatwa.

Jakbyś opisał swoją kolekcję? Co w niej dominuje, jakie marki i rodzaje butów? I standardowe pytanie: ile tego wszystkiego masz?

Moja kolekcja zawiera głównie buty ze stajni Jordan Brand. Są to głównie modele I, III, IV, V, XI, XII i XIII. Poza Jumpmanem znajdziemy tam również Yeezy i NMD od adidasa, InstaPump Fury od Reeboka oraz kilkanaście par od Nike.

Wszystkiego jest około 270 par.

sneakerhead kenzooair wywiad-2 sneakerhead kenzooair wywiad-4 sneakerhead kenzooair wywiad-12

Jaki był Twój pierwszy model butów, jaki model jest obecnie Twoim beatersem i jakiego modelu nigdy się nie pozbędziesz ze swojej kolekcji. Opowiedz trochę o każdym z nich.

Mój pierwszy model buta, od którego wszystko się zaczęło to  AJ 13 wersja OG w kolorystyce Chicago z 1998r i właśnie  ten  model w kilku kolorystykach był beatersem u mnie przez kilka lat. Uważam go za najwygodniejszego od Jordan Brand zarówno do gry jak i chodzenia. Każdą parę darzę mniejszym lub większym sentymentem, ale to tylko buty i do żadnej nie jestem na tyle przywiązany, aby jej nie wymienić na inny model.

Widzę, że masz sporo butów wystawionych na sprzedaż? Kończysz ze zbieraniem, brak miejsca czy sprzedajesz by kupić coś nowego?

Faktycznie sporo par było ostatnio wystawionych na sprzedaż. Jest to nieuniknione, bo to dość drogie hobby i jakoś trzeba sobie organizować fundusze na następne kicksy. No i tu pojawia się słowo nielubiane przez wszystkich resell.

Duża ilość nowych modeli, które chciałoby się posiadać w kolekcji, ich mała dostępność w Polsce i duże szczęście jakie trzeba mieć, aby je kupić sprawia iż trzeba dokonywać wyboru.

Niestety doszedłem do punktu, gdzie taka ilość butów stanowi już mały problem zarówno gabarytowy jak i finansowy i coraz częściej chodzi mi po głowie, aby sprzedać część lub całość. Póki co jeszcze jestem w grze :)

sneakerhead kenzooair wywiad-9 sneakerhead kenzooair wywiad-10 sneakerhead kenzooair wywiad-11

Trzy Twoje ostatnie zakupy i jakie masz plany zakupowe na najbliższe miesiące ? Co chcesz kupić i dlaczego?

Ostatnie zakupy Jordan 3 Tinker, Free Throw Line oraz Adidas Yeezy 500. W chwili obecnej poluje na AJ 1 Shadow z 2009 roku, gdyż je przegapiłem, a wszyscy chwalą użyte w nich materiały oraz AJ 1 x Dave White, które są dość oryginalne. Z najbliższych premier to chyba najbardziej mi zależy na Air Jordan 1 “Homage To Home”, które przez połączanie dwóch najbardziej charakterystycznych kolorów Bred i Chicago stanowią fajny projekt.

Jak zmieniał się Twój gust przez te wszystkie lata? Za czym szalałeś kiedyś, a teraz byś nie założył?

Przez te wszystkie lata mimo iż moda i styl zmieniał się to dużo łatwiej jest mi siebie wyobrazić w butach, które swoje korzenie maja w latach 90 niż w niektórych obecnych „wynalazkach”.

sneakerhead kenzooair wywiad-13 sneakerhead kenzooair wywiad-14

Masz możliwość zaprojektowania dowolnego modelu od dowolnej marki – na co pada wybór i jak wyglądałby konkretny efekt końcowy?

Nie jestem w stanie odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie, ale pewnie wybór padł by na coś klasycznego, czyli AJ1, a ich zmiana polegałaby jedynie na użyciu bardzo dobrej jakości materiałów, tak aby nikt nie mógł powiedzieć ze są kartonowe ;)

Co poza kicksami, masz jakieś inne zajawki? Czym zajmujesz się w wolnych chwilach?

Każdą wolną chwilę staram się spędzić aktywnie z synem. Praca i rodzina są na tyle absorbujące, że poza kicksami na chwilę obecną brak czasu na innej zajawki. Może kiedyś zainteresuję się bardziej fotografią, abym mógł wysłać Waszej redakcji lepsze zdjęcia aktualnej kolekcji :)

sneakerhead kenzooair wywiad-5 sneakerhead kenzooair wywiad-6 sneakerhead kenzooair wywiad-7 sneakerhead kenzooair wywiad-8

Kilka słów do czytelników The Illest

Dziękuje The Illest za poświęcony czas i za cierpliwość przy tym wywiadzie. Pozdrowienia  dla wszystkich starych zajawkowiczów, jak również tych którzy w butgrze stawiają dopiero pierwsze kroki.

Realizujcie swoje marzenia buciarskie, aby wasze graile były w waszych kolekcjach.

Dla zainteresowanych tu znajdziesz moją listę tego co mam w kolekcji.


My również dziękujemy i życzymy skreślenia wszystkich pozycji z Wishlisty!

Piotr aka kenzooair to nie jedyny sneakerhead w Polsce, z którym rozmawialiśmy – sprawdź pozostałe wywiady.

Podoba Ci się kolekcja? Szanujesz zajawkę? Tak?! No to podziel się tym wywiadem na Facebooku lub udostępnij na sneakersową grupkę, pokaż że w polskiej sneakergrze są wartościowi ludzie!! 

- Reklama -Nike Blazer
- Reklama -Samsung
- Reklama -Samsung

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: