- Reklama -NikeNike

Sneakerhead – kto to jest? Definicje i dyskusja

Kim właściwie jest Sneakerhead?? Pojęcie pojawiło się tak na prawdę znikąd i używane jest do dziś.

Wielu z Was może nie lubić szufladkowania i określania siebie jako „Sneakerhead”… być może jest to spowodowane tym że bycie sneakerheadem jest teraz „w modzie”, że dla niektórych jest to chwilowa zajawka. Jak się czujecie, gdy kolekcjonujecie buty ładnych parę lat, a tu nagle przychodzi Świeżak i w pół roku kupuje najbardziej pożądane modele i określa się Sneakerheadem??

Jak to bywa w życiu, jedno określenie może mieć wiele definicji, nie jest inaczej i tym razem. Jest to na tyle świeże słowo, że nie pojawia się w żadnym oficjalnym słowniku, ale znalazłem kilka ciekawych i zarazem różnych definicji w internecie na temat głównego tematu tego artykułu:

1. Osoba, która kolekcjonuje tylko limitowane, trudno dostępne, oryginalne i ekskluzywne wersje butów. Głównie w swoich kolekcjach posiadają „wyhajpowane” Jordany i Air Maxy.

2. Osoba z wielkim bankiem wiedzy na temat butów sportowych.

3. Ktoś kto posiada pewną liczbę butów i zawsze kupuje najnowsze wydania Jordanów jak tylko pojawią się sklepach. W swojej kolekcji posiada sporo „modnych” butów, począwszy od trampek Chuck Taylor po customowe Nike.

4. Osoba, która posiada wielką pasję i wiedzę w tematyce butów sportowych, nie koniecznie musi posiadać wielką ilość butów w swojej kolekcji. Stwierdzają oni, że jeśli nie wiesz co masz na swoich nogach to jesteś tylko marionetką, modnisiem i osobą kupującą tylko to co „hajpowe”.

Jak dla mnie definicja numer dwa i cztery to definicję, z którymi się zgadzam i popieram. Numer jeden i trzy już tak do mnie nie przemawiają.

A to definicja z Wikitionary (nawet nie wiedziałem że takie coś istnieje):

1. (slang) Osoba, która posiada sporą ilość butów jako forma kolekcjonowania i mody. Często korzysta z butów stworzonych dla sportu, koszykówki czy tenisa, jak z butów na co dzień, do normalnych ciuchów.

Z tym też można po części się zgodzić… jedno jest jednak pewne, Ci którzy siedzą „w temacie” od kiedy tylko pamiętają zgadzają się w jednym, jesteśmy uzależnieni w 100% od butów.

Mamy więc te kilka definicji określających znaczenie słowa „Sneakerhead”, które jest to prawidłowe?

Czy jesteś Sneakerheadem czy jesteś uzależniony od kupowania butów? Jest lekka różnica pomiędzy tymi dwoma rzeczami, ale na to pytanie odpowiedzieć musicie sobie sami…

Możecie opisać poniżej, w komentarzach, swoje spostrzeżenia i swoje zdanie na ten temat… liczymy na ciekawą i merytoryczną dyskusję… a może Wy macie swoją definicję Sneakerheada?? Podzielcie się z nami…

via sneakerfiles

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: