- Reklama -NikeNike
Strona głównaLifestyleTechnologiaOto Sony DualSense - nowy pad do PlayStation 5. To koniec DualShocka

Oto Sony DualSense – nowy pad do PlayStation 5. To koniec DualShocka

W tym tygodniu fani gier otrzymali wreszcie pełen podgląd na nowość od Sony. Oto DualSense, czyli nowy pad do PlayStation 5. Poniżej znajdziecie garść podstawowych informacji.

Przed Wami pad rewolucja w kwestii kontrolerów do konsoli Sony, zmieniono więc nie tylko design, lecz także nazwę – Sony DualSense. Nowy pad odbiega zdecydowanie od tego do czego przyzwycaiła nas firma Sony, a wielu złośliwców powie, że bezprzewodowe urządzenie mocno przypomina im kortoler od konkurencji, czyli XBox.

Spora część graczy przy premierze Sony PlayStation 5 oczekiwało kontynuacji padów DualShock, ale jak się teraz okazuje wersja DualShock 4 będzie tą ostatnią, którą potrzymamy w rękach.

nowy pad sony dualsense playstation 5 1

Zatem jak wygląda i jakie zmiany otrzymujemy przy padzie Sony DualSense?

Wprawdzie podstawowe elementy jak przyciski i gałki zbytnio się nie zmieniły, ale z konstrukcją, kształtem i ergonomią jest już zdecydowanie inaczej. Oprócz nowej kolorystyki (białej) zmieniono znacząco bryłę, która wydaje się być teraz większa i bardziej obła. Wszystko to po to, by dobrze leżał w rękach gracza i to niezależnie czy ma małe czy duże dłonie.

Zmieniono również przyciski spustu, które dostosują swój opór do wydarzeń w grze. Nie zapomniano również o zamontowaniu mikrofonu do kontaktu z innymi graczami podczas rozgrywki. Mało? No to łapcie kolejne ciekawostki. Wprowadzono jeszcze przycisk „Create”, który zastępuje „Share”, zmienił się także wygląd przycisku PlayStation. Z kolei krzyżak oraz przyciski funkcyjne pokryto przezroczystym plastikiem. Ponadto po raz pierwszy w historii charakterystyczne przyciski krzyżyk, kwadrat, trójkąt oraz kółko straciły swoje dotychczasowe kolory.

Zgodnie z zapowiedziami nowy pad do PS5 będzie reagował na to, co dzieje się na ekranie w nieco inny sposób niż dotychczas. Nie przy pomocy wibracji, a na swojej powierzchni. Dla przykłądu – będziemy mogli poczuć w dłoniach fakt jazdy samochodu na przykład po żwirze

To nie koniec unowocześnień, ponieważ zastosowano nowe złącze do ładowania. Przedstawianego poniżej pada do PlayStation 5 naładujemy przy pomocy kabla USB-C. Sony umieściło w nim lepszą baterię, ale nie zmieniło to znacząco ciężaru urządzenia.

I jak oceniacie nowy pad Sony DualSense do PlayStation 5?

nowy pad sony dualsense playstation 5 2

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: