- Reklama -NikeNike

Sony inwestuje 1 miliard dolarów w Epic Games, twórców Fortnite oraz Unreal Engine

Podczas nowej rundy inwestycyjnej, japoński gigant Sony zainwestował okrągły 1 miliard dolarów w firmę Epic Games, twórców Fortnite oraz Unreal Engine.

W lipcu ubiegłego roku Sony zainwestowało w Epic Games po raz pierwszy. Wówczas na stole znalazła się kwota 200 milionów dolarów. Inwestycja wydała się celna, więc w tym roku wkładają w to przedsięwzięcie kwotę pięć razy większą.

Pomimo nowych inwestycji, studio produkcyjne nadal będzie działało pod kierownictwem obecnego dyrektora generalnego i założyciela Tima Sweeneya.

„Jako firma zajmująca się kreatywną rozrywką, cieszymy się, że możemy zainwestować w Epic, aby pogłębić nasze relacje w dziedzinie metaverse, przestrzeni, w której twórcy i użytkownicy dzielą swój czas” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny, prezes i prezes Sony, Kenichiro Yoshida.

„Jesteśmy również przekonani, że wiedza Epic, w tym potężny silnik gier, w połączeniu z technologiami Sony, przyspieszą nasze różne wysiłki, takie jak rozwój nowych cyfrowych doświadczeń fanów w sporcie i nasze inicjatywy związane z produkcją wirtualną”.

To nie jedyni inwestorzy w Epic Games, ponieważ wraz Sony zainwestowało KIRKBI, właściciel LEGO Group. Kwota była ta sama, czyli miliard dolarów. Był to bardzo naturalny ruch, ponieważ duński producent klocków ogłosił współpracę z firmą Epic w celu stworzenia przyjaznego dla dzieci metawersu opartego na niezwykle popularnej serii zabawek.

Kiedy na nowo wyobrażamy sobie przyszłość rozrywki i zabawy, potrzebujemy partnerów, którzy podzielają naszą wizję. Odkryliśmy to dzięki naszej współpracy z Sony i KIRKBI. Ta inwestycja przyspieszy naszą pracę nad budowaniem metaverse i tworzeniem przestrzeni, w których gracze będą mogli bawić się z przyjaciółmi, wokół franczyz będą powstawać kreatywne i wciągające doświadczenia, a twórcy będą mogli budować społeczność i rozwijać się – stwierdził Tim Sweeney, dyrektor generalny i założyciel Epic Games.

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: