- Reklama -NikeNike
Strona głównaLifestyleTechnologiaSony ujawniło cenę i datę premiery PlayStation 5

Sony ujawniło cenę i datę premiery PlayStation 5

Na ten moment czekali wszyscy fani konsol. Sony właśnie poinformowało jaka będzie cena PlayStation 5 i podało do informacji szczegóły dotyczące premiery, łącznie z dokładną datą.

Japoński koncern poczekał ze swoimi informacji do momentu kiedy konkurencja w postaci Microsoftu i ich nowych konsol Xbox Series S oraz Xbox Series X. Ustawiono je odpowiednio na poziomie $299 USD oraz $499 USD z premierą 10 listopada.

Tańszą edycję konsoli – PlayStation 5 Digital Edition – kupimy w cenie 1849 zł. Mowa tu o konsoli pozbawionej napędu optycznego. Co za tym idzie, PS5 DE nie obsłuży gier wideo zapisanych na fizycznych płytach, a zakup będzie się odbywał jedynie drogą elektroniczną. Jeśli posiadacie kolekcję płyt z grami na PS4 to nie uruchomicie ich w trybie wstecznej kompatybilności. Konsola PlayStation 5 z napędem Blu-ray Ultra HD będzie kosztowała 2299 zł.

W obu wersjach wewnątrz pudła znajdziemy samą konsolę, do której dochodzi kontroler DualSense, kabel zasilający, kabel USB oraz podstawkę dla konsoli.

Za tem jaka będzie cena Playstation 5?

  • PlayStation 5 – 499 euro (w Polsce 2299 złotych)
  • PlayStation 5 Digital – 399 euro (w Polsce 1849 zł)

A data premiery nowej konsoli została ustawiona na dzień 19 listopada bieżącego roku. A gdzie kupić PS5? Pre-order ruszył już w polskich sklepach z elektroniką:

W tych sklepach kupimy również dodatkowe akcesoria. Chociażby kontroler haptyczny DualSense będzie wyceniony na poziomie 319 zł. Bezprzewodowe słuchawki Sony Pulse 3D będą w cenie 449 zł, a HD Camera będzie kosztowała 269 zł.

Gry na PlayStation5 będą droższe niż te na PS4, ponieważ zamiast 60 euro, zapłacimy za nie 80 euro.

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: