- Reklama -Nike Black FridayNike Black Friday
Strona głównaLifestyleTechnologiaSony traci pieniądze na każdej sprzedanej konsoli PlayStation 5

Sony traci pieniądze na każdej sprzedanej konsoli PlayStation 5

Sony ogłosiło swoim inwestorom wyniki sprzedaży PlaySation 5 i można z nich wyczytać kilka intrygujących spostrzeżeń.

Podczas, gdy japońska firma ogólnie radziła sobie dobrze i zdołała sprzedać w zeszłym roku 4,5 miliona sztuk swojego nowego PlayStation 5, okazuje się, że „cena strategiczna” ustalona przez firmę Sony dla konsoli jest niższa niż koszt jej komponentów i wyprodukowania. Podano informację, że PS5 przynosi firmie straty.

Według Sony, „strategiczny poziom cenowy” został wykorzystany do zaatakowania Microsoft Xbox Series X / S wypuszczanych mniej więcej w tym samym czasie. Firma zrekompensowała swoje straty sprzedażą gier i innymi dochodami z rozrywki.

Pomimo odnotowania straty na każdej z 4,5 miliona konsol PlayStation 5 sprzedanych od premiery 12 listopada, Sony nadal odnotowało wzrost przychodów operacyjnych o 26,7 miliarda jenów (około 2,5 miliarda USD) w swoim „segmencie gier i usług sieciowych”. Firma odnotowała imponujący 20% wzrost całkowitych dochodów operacyjnych w porównaniu do wyników na koniec 2019 roku.

Jednym z kluczowych czynników wpływających na rentowność firmy Sony była usługa subskrypcji PlayStation Plus. Japońska firma w minionym kwartale uzyskała w tym temacie kolejny wzrost. Obecnie firma ma 47,4 mln abonentów PS+. W minionym kwartale było to 45,9 mln, a rok temu liczba wynosiła 38,8 mln. 

 

 

- Reklama -Nike Black Friday
- Reklama -Nike Black Friday

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: