- Reklama -NIkeNIke

Staple x Nike SB Dunk Low „Panda Pigeon” – oficjalne zdjęcia i szczegóły premiery

Bohaterem tego wpisu są długowyczekiwane buty Staple x Nike SB Dunk Low „Panda Pigeon”. Poniżej znajdziecie ich oficjalne fotografie i szczegóły dotyczące sklepowej premiery.

Jeśli pomyślimy o najlepszych kolaboracjach w historii to jedno z miejsc w czołówce należy do Jeffa Staple’a za jego projekt butów Dunk Low „Pigeon”, które pojawiły się w 2005 roku. To właśnie wtedy odbyły się zamieszki pod sklepem i interweniowała policja, a temat sneakersów przebił się do mediów. O zamieszkach pisano w New York Post i to na pierwszej stronie. Natomiast z okazji 15 lecia Nike SB obie strony postanowiły wypuścić wersję Black Pigeon, która wyszła w 2017 roku.

Nike-Black-Pigeon-Dunk-Sneaker-NY-Post

Przejdźmy jednak do poniżej prezentowanej wersji. To co widzicie przez półprzezroczystą podeszwę to właśnie nawiązania do wyżej wspomnianej gazety i artykułu. Z kolei cholewka to odrzucone sample sprzed lat, które zostały odnalezione przez założyciela nowojorskiej marki podczas przeprowadzki jego biura / sklepu w nowe miejsce. Jeff Staple wrzucił ich zdjęcie do sieci i się rozpętało niemałe zamieszanie, ponieważ fani oszaleli na ich punkcie. Nike SB i Jeff postanowili skorzystać z okazji i zaserwować je ponownie, ale już jako produkt finalny.

Mamy zatem biało czarną cholewkę ze skóry, która nawiązuje do pandy, czyli symbolu Chin, w których swoje korzenie ma Jeff Staple. Zielone akcenty i dodatki symbolizują liście bambusa, którymi żywi się panda. Widzimy je w postaci brandingu na zapiętce i metce na języku, jak również na tyle języka. W tym samym kolorze jest dodatkowy zestaw sznurówek. Na bokach cholewki mamy Swooshe w kolorze białym oraz szarym.

Przejdźmy do detali. Oczywiście na pięcie widnieje grafika gołębia, czyli symbol Nowego Jorku, w którym rezyduje Staple Design. To jednak nie koniec, ponieważ na wyściółce delikatnie zmieniono standardowy tekst znajdujący się na samplach „Sample, not for sale” zmieniono na „Staple, not for resell”. Kropką nad i zdają się być zielone wkładki z bambusem, gołębiem i nazwą marki.

Przejdźmy już do najważniejszego. Kiedy i gdzie kupić buty Staple x Nike SB Dunk Low „Pigeon 3.0”? Szykujcie się na 15 stycznia bieżącego roku (pierwotna 12 stycznia została odwołana). Buty pojawią się w sklepie internetowym Nike w cenie 399 zł. Buty wpadną również do polskich sklepów miniramp oraz SHStore, ale tylko stacjonarnie – 12 grudzień o 12:00.

Staple x Nike SB Dunk Low „Panda Pigeon”
Black / Green Gusto – White
BV1310-013
12 15 Styczeń 2019
399 zł

Staple x Nike SB Dunk Low Panda Pigeon BV1310-013 1 Staple x Nike SB Dunk Low Panda Pigeon BV1310-013 2 Staple x Nike SB Dunk Low Panda Pigeon BV1310-013 3 Staple x Nike SB Dunk Low Panda Pigeon BV1310-013 4 Staple x Nike SB Dunk Low Panda Pigeon BV1310-013 5 Staple x Nike SB Dunk Low Panda Pigeon BV1310-013 6

LINK DO SKLEPU

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NIkeNIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: