- Reklama -NikeNike

Oto najnowszy projekt Staple x Puma Suede „Create from Division”

Jeff Staple ponownie łączy siły z marką Puma, a całość powstała w partnerstwie ze sklepami Foot Locker. Rezultatem ich wytężonych prac są buty Puma Suede „Create from Division”.

„Buty Puma Suede 'Create from Division’ zostały zainspirowane koncepcją dualizmu i koncepcji człowiek kontra maszyna – co znajduje odzwierciedlenie w kontrastujących teksturach i wzorach w całym bucie” – mówi Jeff Staple.

Sam projekt jest niespotykany, ponieważ zestawiono obok siebie zamsz o dwóch fakturach – gładkiej i włochatej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie ich rozmieszczenie. Dla przykładu język wzdłuż został podzielony na pół. Okolice oczek na sznurówki zostały wykonane z dwóch różnych wersji zamszu, zresztą podobnie jak boczne panele. Projekt dopełniają ciemnoszare sznurówki oraz czarna wyściółka i tył buta.

Przy okazji Chińskiego Nowego Roku Jeff dodał do butów wyraźne nawiązanie do kultury azjatyckiej – czerwony frędzel na sznurowadłach, co w kulturze chińskiej oznacza szczęście i dobrobyt.

„PUMA Suede to idealne czyste płótno – jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych, klasycznych sylwetek sneakersów wszech czasów. Wspaniale jest również po raz drugi współpracować z Foot Lockerem, który od dawna wspiera kulturę skupioną wokół sneakersów i ma szeroki globalny zasięg na całym świecie”.

Premiera opisywanych butów Staple x Puma Suede „Create from Division” odbędzie się wyłącznie w sklepach Foot Locker. Drop ustawiony jest na 10 lutego.

Staple x Puma Suede Create from Division 1 Staple x Puma Suede Create from Division 2 Staple x Puma Suede Create from Division 3 Staple x Puma Suede Create from Division 7 Staple x Puma Suede Create from Division 6 Staple x Puma Suede Create from Division 5 Staple x Puma Suede Create from Division 4

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: