- Reklama -NikeNike

Oto wspólna kolekcja Supreme x Mark Leckey

W tym tygodniu będzie miała miejsce premiera specjalnej kolekcji Supreme, która powstała w powiązaniu z artystą Markiem Leckey’em.

Zdobywca nagrody Turnera, brytyjski artysta Mark Leckey urodził się w 1964 roku i dorastał na obrzeżach Liverpoolu w rodzinie robotniczej. W wieku 15 lat Leckey opuścił szkołę, ale później uczęszczał do college’u artystycznego w Newcastle, a następnie w 1997 r. przeniósł się do Londynu. Jako nastolatek zaczął identyfikować się z Casuals – lokalnymi frakcjami młodych fanatyków piłki nożnej, którzy szukali markowych ubrań rekreacyjnych i sportowych.

Wczesne zrozumienie przez Leckeya siły obrazu i wspólnych doświadczeń głęboko wpływa na jego praktykę artystyczną. Wykorzystując wideo, rzeźbę, dźwięk, instalację i performance, Leckey bada brytyjską kulturę poprzez wyraźnie emocjonalne ramy. Jego prace badają relacje między młodzieżą, klasą, przestrzenią publiczną, popularnymi mediami i technologią, biorąc pod uwagę wpływ nostalgii i pamięci, zarówno osobistej, jak i zbiorowej.

W 1999 roku Leckey zadebiutował swoim nowatorskim esejem wideo Fiorucci Made Me Hardkor – kompilacją znalezionych materiałów filmowych przedstawiających brytyjskie ruchy taneczne od lat 70. do 90. XX wieku. Film stanowi kolaż fragmentów z dyskotek, rave’ów i wschodzącej sceny Northern soul, a całość łączy abstrakcyjna, niemal melancholijna ścieżka dźwiękowa.

Wracając już do głównego tematu tego wpisu – Supreme współpracowało z Markiem Leckeyem nad kolekcją zawierającą obrazy z Fiorucci Made Me Hardcor, Dream English Kid, 1964–1999 AD i GreenScreenRefrigeratorAction.

Na sklepowych półkach pojawią się dwa komplety składające się z kurtki i dopasowanych do nich spodni. Do tego dochodzi koszula na długi rękaw oraz T-shirt. Kropką nad i jest skateboardowy deck.

Prezentowana specjalna kolekcja Supreme x Mark Leckey zadebiutuje w ich sklepach stacjonarnych oraz na stronie internetowej już 14 września.

Supreme Mark Leckey Fall 2023 1 Supreme Mark Leckey Fall 2023 2 Supreme Mark Leckey Fall 2023 3 Supreme Mark Leckey Fall 2023 4 Supreme Mark Leckey Fall 2023 5 Supreme Mark Leckey Fall 2023 6 Supreme Mark Leckey Fall 2023 7 Supreme Mark Leckey Fall 2023 8 Supreme Mark Leckey Fall 2023 9

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: