- Reklama -NikeNike

Tom Sachs zaprojektował unikatową wersję butów Nike General Purpose Shoe

Do sieci wyciekły dokładne zdjęcia butów Nike General Purpose Shoe, za projektem których stoi amerykański artysta Tom Sachs.

Na pierwszy rzut oka buty mogą przywodzić na myśl projekt Nike Killshot 2, które bardzo często były przedmiotem współpracy z ekipą J. Crew. Nowe wydanie, które widzicie poniżej zostało poddane funkcjonalnej przeróbce. Widzimy chociażby niebieskie taśmy i pętelki przy języku oraz na zapiętce. Wymienione detale wprowadzają utylitaryzm, którego nie ma we wspomnianym wyżej modelu inspirowanym tenisem. Są one za to obecne we wszystkich propozycjach NikeCraft sygnowanych nazwiskiem Sachs.

Oprócz tego cholewka różni się konstrukcyjnie i materiałowo od tego do czego przywykliśmy. Boczne sektory i baza cholewki zostały wykonane z czegoś co przypomina wytrzymały ripstop nylon. Tom zrezygnował również z przyszywanego Swoosha po bokach, a w to miejsce wprowadził jedynie formę malowaną. Kolejną ciekawostką jest dodatkowa warstwa gumy na spodzie podeszwy z agresywnie wyglądającym bieżnikiem. Zresztą sami obadajcie dołączone zdjęcia.

Na tym etapie w temacie ewentualnej premiery butów Tom Sachs x Nike General Purpose Shoe wszystko jest jeszcze owiane tajemnicą. Jak tylko dowiemy się czegoś nowego to od razu damy Wam znać.

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: