- Reklama -NikeNike
Strona głównaReklamaTOP3 NOWOŚCI W SNEAKERSTUDIO #23

TOP3 NOWOŚCI W SNEAKERSTUDIO #23

Wrzesień to pora oznajmiająca nam koniec wakacji i beztroski oraz zapowiedź chłodniejszych wieczorów. Jeśli „polska złota jesień”, to dominującym kolorem stają się kolory ziemi, min. odcienie brązu oraz żołtego i właśnie w tym kolorze amerykańska marka Saucony serwuje nam jedną z dwóch kolorystyk poświęconych jubileuszowej mini kolekcji celebrującej 35-lecie modelu Jazz Original.

35th anniversary Lux Pack” jest ukłonem w stronę klasycznych biegówek powstałych z początkiem lat 80-tych, a dokładniej w 1981 roku. Amerykańska marka specjalizująca się wyłącznie w obuwiu biegowym przygotowała okolicznościową edycję flagowego modelu, skupiając się na każdym detalu owego wydania. Informuje nas o tym specjalne pudło – wysuwana szufladka ze złotymi akcentami oraz lakierowana „konstrukcja”. Buty wykonane są z połączenia skór licowej i zamszowej o jakości Premium, odpowiednio w kolorach Honey (miodowym) oraz Black (czarnym). Zaskakującym zabiegiem jest zamiana tradycyjnego wiązania z „oczek”, na zewnętrzne „pętelki”, typowe dla butów koszykarskich czy hikingowych. Wisienką na torcie jest wyraźnie wyczuwalny zapach skóry po wysunięciu boxa, stąd też zachęcamy fanów marki do bliższego zapoznania się z nimi pod linkiem.

7N5A7827 7N5A7824 7N5A7822 7N5A7819

Reebok Classic wyraźnie w tym roku stawia na archiwalne wznowienia Retro, co jest nie lada gratką dla trochę starszych entuzjastów sneakersów . Po fenomenalnym retro Bolton OG, Question Prototype czy Rapide OG, tym razem padło na Graphlite Pro OG.

Premierę Reebok Graphlite Pro datujemy na 1993 rok jako pierwszy but cross-trainer brytyjskiej marki. Były kontynuacją istniejącej już serii Graphlite, zapoczątkowanej rok wcześniej nowatorskimi biegówkami do „zadań specjalnych”- Graphlite Pump HXL, stając się tym samym poważną konkurencją dla jednej z serii Nike – Air Trainer. Charakteryzowały je nowatorskie rozwiązania techniczne i designerskie, w postaci wzmacniającej śródstopie płytk i- „Graphlite Bridge” (pierwszy raz zastosowaną we wspomnianym Pump HXL), systemem Hexalite pod pietą oraz ciekawym rozwiązaniem bocznego brandingu tzw. Vector, gdzie element wykonany z termoplastycznego poliuretanu-TPU jest częścią systemu wiązania i pełni funkcję stabilizującą. Widoczna jest również inspiracja przewiewnością modelu Ventilator, którą wykonano z lekkiej siateczki zapewniającej komfort.

Pikanterii doda fakt, iż poniższe wydanie jest pierwszym wznowieniem w oryginalnej kolorystyce „Night Beacon” w wiernym odwzorowaniu sprzed ponad dwóch dekad, dostępne w krakowskim butiku SneakeStudio.

7N5A8346 7N5A8351 7N5A8356 IMG_8099

Kiedy Bruce Kilgore pracował nad Air Force 1 w sztabie Nike, nie przypuszczał iż staną się one późniejszą basketową ikoną wyprodukowaną w największej ilości kolorystyk i kolaboracji w historii! Premierowo w 1982 roku scharakteryzowało je sześciu znakomitych obrońców i uznało za:

Imponujące. Nieprzemijające. Pierwszorzędne. Śmiałe. Niezmienne. Czyste.

Wszystkie pierwotne tezy zdają się być nadal aktualne, a potwierdzeniem ich wznowienie „skróconej” wersji w oryginalnej kolorystyce pod kryptonimem „University Red”. Legendarna sylwetka, skóra wysokiej jakości, pierwotny kształt swoosha oraz logotypy powinny przekonać każdego oldscholowca.

Z Air Force 1 wiąże się jeszcze jedna ciekawostka. W latach 90-tych na fali popularności, wersje z dominującą bielą dosłownie zalały Nowy York, stając się ulubionymi skokami mieszkańców „Dużego Jabłka”. Stąd przyjęto je nazywać potocznie „uptownsami” przybierając tym samym nazwę od części największej metropolii świata!

Air Force 1 Low Retro OG „University Red” możecie nabyć min. pod tym linkiem.

7N5A8181 7N5A8182 IMG_7927

 

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: