- Reklama -Air Jordan 1 Low Neutral Grey
Strona głównaArtykułyListyKompletny przewodnik po kolaboracjach Undefeated x Nike

Kompletny przewodnik po kolaboracjach Undefeated x Nike

Jakiś czas temu przedstawiałem Wam bardzo ciekawe zestawienie kolaboracji na linii Jeff Staple x Nike, o których mało kto ma jakiekolwiek pojęcie. Dziś ugryzę bardzo podobny temat i ponownie zajmę się kooperacyjnymi projektami. Bohaterem tego wpisu będą sneakersy powstałe we współpracy Undefeated x Nike.

Zanim jednak poznasz wszystkie poniższe projekty proponuję sprawdzić niesamowitą historię kalifornijskiego brandu i butiku Undefeated w jednym z naszych artykułów sprzed kilku miesięcy.

Jeśli już znasz podkład i historię to nie zawracam już głowy i zapraszam do sprawdzenia poniższych przedsięwzięć.

Wspólna przygoda obu marek rozpoczęła się ponad dekadę temu. Efektem wspólnych wysiłków pochodzącej z Los Angeles marki i butiku oraz giganta z Oregonu były jedne z najrzadszych modeli butów – niektóre są tak nieosiągalne, że nie ma ich nawet w archiwach Nike.

Wszystko zaczęło się od obecnego przewodniczącego, prezesa i dyrektora generalnego Nike. „Mark Parker wyróżnił nas, proponując współpracę przy projekcie białego modelu Dunk, na którym znalazło się pięć charakterystycznych kresek w zielonej kolorystyce” – mówi James Bond, współzałożyciel Undefeated. Był to wyraz uznania dla tej marki.

To, że Nike uznało, że mamy wystarczająco duży potencjał, aby stać się ich partnerem, naprawdę wiele dla nas znaczyło” – wspomina James Bond

Undefeated x Nike Dunk Hi White Gum

Undefeated x Nike Dunk Hi White Gum

Rok: 2002

Kilka chwil po powstaniu i otwarciu sklepu Undefeated kalifornijski brand wraz z Nike wypuścił ekstremalnie limitowaną edycję butów Nike Dunk High. Odbyło się to również kilka chwil przed oficjalnym startem Nike SB.

Buty były limitowane do ilości zaledwie 24 sztuk i rozdane po przyjaciołach i znajomych.

Undefeated x Nike Dunk Low Splatter

Undefeated x Nike Dunk Low Splatter

Rok: 2003

Tym razem Eddie Cruz oraz James Bond wzięli na warsztat Dunki, ale w wersji Low. Zainspirowali sceną graffiti stworzyli 'poplamioną' farbą z puszek cholewką z czerwonym Swooshem, a całość porusza się po okolicach brązu i różu.

Podobnie jak poprzednik tak i ten wariant nie trafił do sprzedaży tylko do znajomych. Powstało zaledwie 24 sztuki.

Undefeated x Nike Dunk Hi Ballistic

Undefeated x Nike Dunk Hi Ballistic

Rok: 2003

Niemalże rok po wydaniu wersji White / Gum Undefeated ponownie sięga po wysokie Dunki. Tyle, że w tym przypadku mamy ciemny balistyczny nylon oraz zamszowe panele w zgniłęj militarnej zieleni. Całość przełamuje czerń na wiązaniu oraz bocznej łyżwie. Nie brakuje tu rzecz jasna 5 strike logo na pięcie.

 

Undefeated x Nike Dunk Hi NL

Undefeated x Nike Dunk Hi NL

Rok: 2005

Skrót NL oznaczał No Lining, czyli widoczne tu Dunk High nie miały wyściółki. Jakby tego było mało James Bond oraz Eddie Cruz zdecydowali się dobrać, a może raczej losowo wybrać dowolne kolory z palety i zamontować je na cholewkę.

Było to wydanie Tier 0, czyli ekstremalnie limitowane, ale dostępne w różnych sklepach na całym świecie. Wyszło ogólnie tylko 5000 tyś par.

Undefeated x Air Jordan IV

undefeated x air jordan 4

Rok: 2005

Air Jordan 4 autorstwa Undefeated to chyba jeden z największych i najlepszych ich projektów w historii. Cena za parę sięga kilkudziesięciu tysięcy dolarów, a sam but znajduje się na liście niemalże każdego sneakerheada. Na rynku (poprzez losowanie i aukcję) pojawiło się 72 pary tego wydania.

Projekt jest utrzymany w mocno militarnym klimacie łącząc ze sobą zgniłą zieleń, biel i czerń oraz odrobinę pomarańczu.

Undefeated x Nike Air Force One Shemagh

Undefeated x Nike Air Force One Shemagh

Rok: 2005

W 2005 roku doszło do pierwszej kolaboracji Undefeated na modelu Air Force 1. Inspiracją do ich zaprojektowania były arabskie chusty zakładane na głowę. Wzór Shemagh z tych chust pojawia się na bocznych panelach i górze toeboxa.

Na rynku pojawiło się mniej niż 500 par tych wydań i można je było kupić tylko i wyłącznie w sklepach z kontem Tier 0, czyli w ekstremalnie limitowanej ilości placówek na świecie.

Undefeated x Entourage x Nike Air Force One „Fukijama”

Undefeated x Nike Air Force 1 Fukijama

Rok: 2006

W 2006 roku w jednym z odcinków kultowego serialu Entourage na HBO główni bohaterowie Turtle i Vince wybrali się do sklepu Undefeated w Santa Monica by kupić parę butów zaprojektowanych przez fikcyjnego artystę o ksywie Fukijama. Niestety, Turtle wyszedł z pustymi rękoma, ponieważ sprzed nosa zwinął mu je nie kto inny jak sam DJ AM.

Buty nigdy nie wyszły 'w prawdziwym świecie', ale pojawiło się ogólnie około 100 par, z czego połowa trafiła do ekipy i aktorów serialu Entourage. Podobno jest jeszcze wersja z białym Swooshem limitowana do ilości zaledwie 12 sztuk.

Undefeated x Livestrong Nike Air Force 1

Undefeated x Livestrong Nike Air Force 1

Rok: 2009

W tym wydaniu wraca wcześniej wspomniany wzór Shemagh z arabskich chust zakładanych na głowę. Tym razem został on wykorzystany na całym przodzie cholewki, natomiast tył został zabarwiony na żółto. Oba kolory spotkały się również na podeszwie.

Model ten wyszedł w ramach wsparcia fundacji Lance’a Amstronga – Nike Livestrong.

Undefeated x Nike „Bring Back” Pack

Undefeated x Nike Bring Back Pack

Rok: 2013

Ekipa Undefeated w 2013 roku postanowiła przywrócić swój pierwszy kolaboracyjny projekt z Nike Dunk i dołożyła do tego drugi model w postaci wydania Nike Hyperdunk 2012. Całość tworzyła zestaw zatytułowany Bring Back Pack. Wypust ten dał możliwość sneakerheadom nabycia czegoś, co wcześniej było zarezerwowane tylko dla Friends & Family.

Undefeated x Nike „Bring Back 2003” Pack

Undefeated x Nike Bring Back 2003 Pack-1

Rok: 2013

Obie strony spotkały się przy zestawie Bring Back Pack raz jeszcze i ponownie wydali modele Nike Hyperdunk 2012 oraz Dunk High, tyle że w nowych wojskowych barwach. Należy tu raz jeszcze przypomnieć, że była to pierwsza kolaboracja UNDFTD na modelu stricte sportowym, a nie lifestyle’owym.

Undefeated x Nike Lunar Force 1 Pack

 

Undefeated x Nike Lunar Force 1

Rok: 2014

Nike Undefeated powrócili do tematu modelu Air Force 1, ale zdecydowali się wydać go na nowej podeszwie Lunarlon. James Bond oraz Eddie Cruz wydali wtedy wysoką zamszową wersję High oraz niską pokrytą w całości wzorem wersję Low. Nie brakło tu charakterystycznego dla marki z Los Angeles odcienia pomarańczu.

Undefeated x Nike Lunar Force 1 Low

Undefeated x Nike Lunar Force 1 Low-1

Rok: 2014

Widzimy tu ponownie nawiązanie do zestawu, który wyszedł kilka miesięcy wcześniej. Tym razem ekipa Undefeated zdecydowała się wydać to samo, ale inaczej. Poszczególne kolory i wzory zamieniono miejscami, przez co wszystkie modele złączone razem tworzą spójną całość.

Undefeated x NikeLab Cortez SP

Undefeated x NikeLab Cortez SP-1

Rok: 2015

Model ten pojawił się w ramach współpracy ze stosunkowo młodym tworem jakim było Nike LAB. Na warsztacie był kultowy dla Los Angeles model, czyli Nike Cortez. Projekt był dość prosty, ponieważ czarna nylonowa cholewka dopełniona czarnymi zamszowymi elementami została przełamana białym Swooshem i zapiętkami. A propos tego ostatniego elementy to pojawiają się tam pierwsze litery miasta, czyli LA.

Ciekawostką jest tu fakt, że buty można nadal kupić w sklepie Undefeated.

Undefeated x Nike Dunk Lux

Undefeated x Nike Dunk Lux-2

Rok: 2015

James Bond oraz Eddie Cruz wracają do swojego ulubionego modelu, czyli do Nike Dunk High. Barwią go w całości na kolor biały i dopełniają czerwonym Swooshem. Ciekawostką jest fakt, że na bocznych panelach pojawiają się ogromne czarne napisy.

Undefeated x Nike Air Max 97

undefeated-nike-air-max-97

Rok: 2017

Rok 2017 przyniósł nam kolaborację Nike z marką Undefeated, która jest współpracą nad modelem Air Max 97, który w 2017 roku obchodził 20 lecie. Buty pojawiły się najpierw w wersji White, która była zarezerwowana tylko dla sklepu stacjonarnego w Los Angeles. Wersja Black pojawiła się szerzej i można ją było kupić w sklepie online. Z kolei wersja Olive była najbardziej limitowana i można ją było nabyć podczas ComplexConu.

Undefeated x Nike Zoom Kobe 1 Protro

Undefeated x Nike Zoom Kobe 1 Protro

Tym razem Kalifornijski brand wziął na warsztat koszykarskie buty i stworzył odnowioną sylwetkę Nike Kobe 1 Protro. 

Cały zamysł akcji powstał przy okazji weekend gwiazd NBA, który będzie się odbywał w najbliższych dniach w Los Angeles. James Bond oraz Eddie Cruz zdecydowali się wziąć na warsztat kultowe Kobe 1 i przystosować je wraz z designerami Nike Basketball do potrzeb obecnych zawodników wprowadzając nowinki technologiczne.

Wyszły dwie wersje: cała biała z czarnymi akcentami i gumową podeszwą oraz wariant w kamuflażu woodland. Podobno w drodze jest jeszcze wersja w zieleni z pomarańczowymi akcentami.

- Reklama -NIKE FLEECE
- Reklama -Air Jordan 1 Low Neutral Grey

ZOBACZ NASTĘPNE ARTYKUŁY:

Continue to the category