- Reklama -The Illest Instagram
Strona głównaBiznesSupreme wykupione przez VF Corp, właściciela marek Vans, The North Face, Dickies

Supreme wykupione przez VF Corp, właściciela marek Vans, The North Face, Dickies

VF Corporation, które w swoim portfolio zawiera takie marki jak Vans, The North Face, Dickies czy Timberland, wykupuje udziały w Supreme!

Obecni właściciele połowy udziałów w nowojorskiej marce, The Carlyle Group and Goode Partners, zamierzają odsprzedać swoją część, którą zakupili za 500 milionów dolarów w 2017 roku.

„Cieszymy się, że możemy powitać Supreme w rodzinie VF i budować markę na naszych wieloletnich relacjach, tworząc wartość dla wszystkich naszych akcjonariuszy. VF jest idealnym zarządcą, który uhonoruje autentyczne dziedzictwo tej kultowej marki lifestyle’owej, zapewniając jednocześnie możliwość wykorzystania naszej skali i wiedzy, aby umożliwić zrównoważony, długoterminowy wzrost ”- powiedział prezes, prezes i dyrektor generalny VF Steve Rendle.

Oczekuje się, że transakcja zostanie dokończona pod koniec roku kalendarzowego 2020, z zastrzeżeniem zwyczajowych warunków i uzyskania zgody organu regulacyjnego. Cena ma oscylować w okolicach 2,1 miliarda dolarów.

„Przejęcie marki Supreme jest kolejnym potwierdzeniem naszej wizji i strategii dalszego rozwoju naszego portfolio marek, aby dostosować się do wykorzystania wszystkich możliwości rynkowych, które napędzają sektor odzieży i obuwia” – dodaje Steve Rendle.

supreme vf

Marki znajdujące się w portfolio VF już wcześniej wchodziły w kolaboracje z kultowym streetwearowym brandem z Nowego Jorku, zatem połączenie sił pod jednym parasolem wydaje się być arcyciekawe.

„To partnerstwo zachowa naszą wyjątkową kulturę i niezależność, jednocześnie umożliwiając nam rozwój na tej samej ścieżce, którą podążaliśmy od 1994 roku” – powiedział w sprawie połączenia James Jebbia z Supreme.

Założyciel marki Supreme, James Jebbia i starszy zespół kierowniczy marki mają pozostać na swoich stanowiskach i pracować w nowojorskim biurze.

Supreme na przestrzeni roku uzyskało dochód w wysokości ponad 500 milionów dolarów. Taki wynik udało się uzyskać poprzez 100% sprzedaż bezpośrednią do klientów i wysoką marżę (brak wyprzedaży i mocne trzymanie cen). Sprzedaż internetowa w ponad 60% odbywa się poprzez sklep internetowy Supreme.

VF spodziewa się wzrostu dochodu z Supreme na poziomie 8-10% na przestrzeni następnych 5 lat. Taki wzrost mają uzyskać poprzez zwiększenie sprzedaży internetowej, otwarcie nowych sklepów stacjonarnych i międzynarodową ekspansję.

 

- Reklama -The Illest Instagram

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: