- Reklama -NikeNike

Wood Wood wydaje kolorowe stołki Artek Stool 60

Duński sklep i marka Wood Wood, przy okazji celebrowania swojego 20 lecia, wchodzi w kolaborację z fińską firmą meblową Artek i przedstawia trzy ekskluzywne wersje stołków Stool 60.

Opisywany tu skandynawski mebel określa się jako „siedzisko, stół, szafka lub powierzchnia ekspozycyjna”, co czyni go jednym z najbardziej uniwersalnych elementów, jakie można posiadać w swoim mieszkaniu.

Zaprojektowany przez architekta Alvara Aalto, stołek Stool 60 jest wykonany z drewna brzozowego pochodzącego z lokalnych fińskich lasów i ma gruby, okrągły blat przymocowany do trzech nóg w kształcie litery L – cecha projektowa opatentowana przez Aalto w 1933 roku.

Brian SS Jensen z Wood Wood powiedział:

„Chociaż prosty z wyglądu Stool 60 jest w rzeczywistości innowacyjnym, wyrafinowanym meblem. W Danii stołek był historycznie używany w przestrzeni publicznej — dlatego zawsze był postrzegany jako demokratyczny, uczciwy mebel. Dla mnie to prawdziwa ikona designu.

Przy edycji W.W., chciałem pokazać szacunek dla oryginalnej formy i eksperymentowaliśmy z bardziej wyrazistymi zastosowaniami kolorów, zachowując jednocześnie piękno brzozy, co moim zdaniem jest istotną częścią historii Stool 60.”

Przedstawiane poniżej wersje mają powierzchnię pokrytą lakierami na bazie wody, aby zapewnić widoczność naturalnych słoi drewna brzozowego. W efekcie tej kolaboracji możecie wybrać pomiędzy wariantami Bothnia Blue, Factory Yellow i Pale Pink.

Jeśli bylibyście zainteresowani kupnem stołków Artek Stool 60 x Wood Wood to udajcie się do ich sklepu online.

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: