- Reklama -NikeNike
ARTYKUŁ

New Balance 990v6 – poznaj model, który za chwilę będziesz widział wszędzie!

Podobnie jak jego odpowiednik z Cupertino, New Balance co kilka lat aktualizuje swój charakterystyczny produkt, aby nadać mu nowe życie. Trzy lata od pojawienia się na rynku modelu 990v5 – i czterdzieści od pierwszego wydania w 1982 roku – nadszedł wreszcie czas na wprowadzenie na rynek najnowszego modelu 990: New Balance 990v6. I podobnie jak to było przy poprzednim modelu, tak i nadchodzące NB990V6 będziecie widzieć wszędzie.

New Balance 550 są absolutnym hitem i nowym standardem. Tuż obok zobaczycie New Balance 2002R, których każde nowe wydania sprawia, że na rękach sneakerheadów pojawia się gęsia skórka i czują delikatne podniecenie. Jakby tego było mało, Joe Freshgoods i Salehe Bembury dopieszczają ofertę bostońskiej marki swoimi świetnymi kolaboracyjnymi projektami.

New Balance 990v6 NB_M990GL6 2022

I choć jest tego dość sporo, projektanci z Bostonu dostarczają nam kolejną sylwetkę, która już za chwilę będzie absolutnym topem.

Prawdziwe klasyki, tak po krótce można opisać modele seria 990 od New Balance. Cała linia obejmuje jedne z najlepszych modeli sneakersów wszechczasów. Chociaż projekty ewoluowały wiele razy, każda generacja ma swoich zwolenników, dlatego większość wersji jest nadal dostępna w sprzedaży. Jednak trzeba iść do przodu, potrzeba zmian i postępu.

new-balance-990-series
Pierwszy rząd: V1 oraz V2, drugi rząd: V3 oraz V4, trzeci rząd: V5 oraz V6

Udoskonalenia i zmiany wprowadzone w 990v6

Szósta iteracja reprezentuje prawdopodobnie największy wstrząs w serii 99x od dziesięcioleci. Od premiery 990v2 w 1998 roku nie było takiego skoku naprzód w jednej wersji.

Jeśli chodzi o 990v6, NB umieściło go wyłącznie w swojej kategorii Lifestyle. W żadnym wypadku nie twierdzimy, że przez to but stracił na wydajności, ale jest teraz zdecydowanie bardziej uniwersalny.

Główną różnicą między New Balance 990v6 a poprzednimi wersjami jest masywna podeszwa środkowa, która znajduje się pod stopą. Decydując się na bardziej wyprofilowany wygląd, podeszwa ma bardziej zakrzywiony i płynny wygląd. Dodatkowa amortyzacja w podeszwie środkowej FuelCell oznacza, że ewolucję modelu 990 można odczuć i zobaczyć. Co ciekawe, wspomniana technologia pojawia się w tej serii pierwszy raz w historii. Nadal jest też ENCAP zaaranżowany tak, jak w poprzedniej trójce rodzeństwa rodzeństwa.

new balance 990 v6 2022 nb 990v6 2022

Zaktualizowany projekt 990v6 rezygnuje również ze standardowego bocznego panelu. Dzięki temu połączenie pięty i palców odbywa się tylko i wyłącznie poprzez mudguard ze świńskiego i syntetycznego zamszu oraz siateczkę w górnej części cholewki. To pierwszy raz, kiedy boczna eNka pojawia się na siateczce, a nie na zamszowym panelu. Chociaż nowy model zrzucił na wadze, poprzez rezygnację ze sporej ilości zamszu na cholewce, wciąż zauważycie tu mnóstwo maślano-miękkiej dobroci.

A propos właśnie siateczki, wersje od V3 do V5 używają dość podobnej siatki, ale ta w V6 luźno przypomina v2. To, co najbardziej zmieniło się między modelami, to procent siateczki użytej w cholewce i podszewce. Teraz jest jej jeszcze więcej.

Przy NB990V6 przyjęto subtelniejsze podejście jeśli chodzi o branding. Zdecydowano się na napis „Made In U.S.A.” tylko na tyle cholewki, i to małą czcionką.

Ciemnoszary mikro-perforowany nubuk na nosku – który pojawił się w modelach 990v3, v4 i v5 – po raz kolejny powraca na panele modelu 990v6.

Jeśli jesteś fanem marki NB w większym stopniu „niż modelki z Londynu i ojcowie z Ohio” to ten akapit jest dla Ciebie. Projektanci z biur w Bostonie serwują kilka ciekawych smaczków. Zerknijcie na obudowę toeboxu i mudguard na boku, czyż nie przypomina rozwiązań z NB991? Podobnie jak mały odblaskowy akcent przy tylnym panelu – cecha, która ewoluowała do V3, zanim zniknęła w V4. Kolejnym smaczkiem jest teksturowany boczny branding N, który możecie kojarzyć z wersji V3.

New Balance Runners Arent Normal

Kampania promocyjna „Runners Aren’t Normal”

Aby odpowiednio wystartować z nowym projektem, amerykańska marka jakiś czas temu rozpoczęła kampanię promocyjną, którą zatytułowano „Runners Aren’t Normal”. Całość została zrealizowana w nowoczesnym wydaniu.

Podobnie, jak mija 40 lat od debiutu całej linii NB990, tak i sama kampania jest nawiązaniem do akcji marketingowej rozpoczętej, pod tym samym tytułem, na początku lat ’80! How cool is that?

Dzięki zaangażowaniu bohaterów, którzy ucieleśniają ducha oryginalnej kampanii, takich jak raper ActionBronson i sportowcy New Balance, Sydney McLaughlin i Trayvon Bromell, kampania pokazuje głębokie powiązanie między ludźmi, którzy noszą buty, aby osiągać lepsze wyniki, a tymi, którzy chcą podkręcić swój styl. Zresztą sam obadaj na poniższym video.

Dlaczego nie dodać siebie do tej linii, tuż obok Actiona Bronsona?

Od kiedy i gdzie kupić New Balance 990v6?

Pomimo dużych zmian — które prawdopodobnie spotkają się z oporem, potem akceptacją, a na koniec (prawdopodobnie po kilku głośnych kolaboracjach), totalnym fenomenem — nie ma powodu, abyśmy sądzili, że 990V6 nie stanie się hitem.

Już za chwilę pociąg odjedzie. Zatem jeśli chcesz wskoczyć na wagon na samym początku, to będziesz miał ku temu okazję już 15 grudnia. To właśnie wtedy nowe New Balance 990v6 zadebiutują w polskim sklepie internetowym New Balance.

Z czasem będą się pojawiać kolejne nowe warianty kolorystyczne, ale o tym będziemy pisać pod tym linkiem. Jednak swoją przygodę z tym modelem rozpoczynamy od poniższej kolorystyki.

New Balance 990v6 NB_M990GL6

LINK DO SKLEPU

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE ARTYKUŁY:

Continue to the category