- Reklama -NikeNike
Strona głównaBiznesWykryto pół miliona podrobionych butów o wartości $87 mln dolarów!

Wykryto pół miliona podrobionych butów o wartości $87 mln dolarów!

W dniu dzisiejszym Global Times poinformował, że zostało wykrytych pół miliona podrobionych butów o łącznej wartości 600 milionów yuanów czyli około 87 milionów dolarów. Całość znaleziono w Anhul w Chinach. Buty miały być eksportowane na Bliski Wschód i do Afryki.

Według China Central Television (CCTV) podrobione buty Nike, Converse oraz Vans przypominały autentyczne pary, ale były wykonane z tanich materiałów. Buty produkowane były za około 20 juanów (3 dolary). Następnie buty były sprzedawane za około 400 juanów (58 dolarów) na rynkach zagranicznych. Podróbki butów były oznakowane jako produkowane w takich krajach jak Wietnam czy Malezja, ale faktycznie wyprodukowano je w sąsiedniej okolicy Bengbu.

To, co czyni tę historię jeszcze bardziej interesującą jest to, że trop złapano od wskazówek z firmy Nike Sports China, która przekazała wskazówki policji Bengbu w grudniu 2015 r. Poinformowano, że w krajach Bliskiego Wschodu znaleziono ogromną ilość podróbek. Policja spędziła około miesiąca pracując z szefem firmy Nike, zanim namierzyła firmę Jinfeng Factory, spółkę zależną grupy Feiyu. Skupiono się na głównym podejrzanym o nazwisku Dai. Był on dyrektorem fabryki, który już wcześniej został skazany na wyrok dwóch lat więzienia w 2008 r. za produkcję podrabianych butów. Aresztowano również 10 innych podejrzanych, którzy w przeszłości popełniali podobne przestępstwa.

Na chwilę obecną sprawą zajmuje się tamtejsza prokuratura i sądy. Czas pokaże jak ta sprawa się skończy i ile osób zostanie skazanych na więzienie. Ciekawe czy w miejsce tej jednej fabryki nie powstanie kilka następnych.

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: