Siema. Czy możesz się przedstawić?

Mam na imię Pascal i jestem współzałożycielem everysize.com, czyli pierwszej wyszukiwarki sneakersów, gdzie możesz znaleźć pożądane buty w swoim konkretnym rozmiarze.

Ile osób pracuje obecnie w firmie i kto za co odpowiada. Czy możesz przedstawić cały zespół Everysize? 

W tej chwili zespół tworzą 4 osoby pracujące na cały etat, ale oprócz tego mamy kilku freelanerów do dodatkowej pracy.

Everysize.com – co to jest i jak to działa?

W ostatniej dekadzie sneakersy stały się bardzo popularne i pożądane, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Liczba sklepów ciągle rośnie, podobnie zresztą jak liczba samych premier. Niemalże każdego tygodnia pojawiają się nowe pozycje i każdego tygodnia klienci ustawiają się pod sklepami w kolejkach.

W sieci znajdziemy multum różnych kicksów, wiele sklepów posiada zbliżony asortyment, ale znalezienie wybranego modelu, jego kolorystyki i przede wszystkim swojego rozmiaru to dość trudna sprawa. Wpadliśmy na pomysł, który rozwiązuje ten problem i tak w listopadzie 2015 powstał serwis everysize.com.

Ogólny zamysł jest bardzo prosty. Wyszukaj dowolny wybrany przez Ciebie model butów, a my pokażemy Ci, w którym sklepie znajdziesz swój rozmiar. Na chwilę obecną zbieramy dane z około 40 najlepszych sklepów, w tym między innymi z takich sklepów jak Solebox, Overkill, 43einhalb, Foot Locker, Snipes i wielu innych. W naszej wyszukiwarce jest blisko 21 tyś butów od ponad 80 marek, takich jak chociażby Nike, adidas Originals, New Balance, Reebok, Puma, asics Tiger, a także Timberland, Filling Pieces, Vans, Common Projects i wielu wielu innych.

Wywiad The Illest Everysize

Skąd wziął się pomysł na taki serwis? 

Denis i ja pracujemy w tym biznesie od ponad 10 lat. Denis pracował na stanowisku Marketing Manager w dużym sneakrsowo streetwearowym sklepie, a ja z kolei byłem managerem niemieckiej edycji Sneakernessa, a także redaktorem naczelnym magazynu Sneaker Freaker Germany przez 5 i pół roku.

Przez ten czas dostawaliśmy ciągle podobne pytania „Czy pomożesz mi znaleźć buty w moim rozmiarze?”. Do tego sklepy wysyłały do nas ciągle informacje o swoich nowościach i pytały czy wrzucimy to na swoich profilacj w mediach społecznościowych, jak również na swoich stronach, tak by czytelnicy mogli od nich kupić opisywane buty.

Pojawiał się tylko jeden problem – nie mogliśmy robić tego codziennie z tymi samymi butami od różnych sklepów, ponieważ nasi czytelnicy szybko by się znudzili. Nie licząc już tego, że kicksów wychodzi taka ilość, że nie da rady opisywać i publikować informacji o każdych z nich.

Pośród tych osób był również Denis, ale wyjaśniłem mu, że to niemożliwe, ale na szczęście zrozumiał problem. Pewnego razu przeszliśmy do szerszej dyskusji na temat obecnej sytuacji i jak możemy pomóc wszystkim sklepom, które posiadają zbliżony asortyment. Tak powstała zalążek serwisu, ale bez pomocy Eugena (brata Denisa) nigdy by nie doszło do finalizacji i zamknięcia naszego pomysłu.

Po tym jak zdecydowaliśmy się stworzyć nowy serwis rzuciliśmy swoje dotychczasowe stanowiska i prace by w stu procentach skoncentrować się na uruchomieniu i rozwoju everysize.com

Jak trafiliście do sneakersowego środowiska?

Denis kiedyś jeździł na desce i zużywał swoje kicksy głównie podczas jazdy. W między czasie wszedł w scenę graffiti, hip hop i  poczuł zajawkę na Air Maxy, Superstary i tym podobne modele. Potem dostał pracę w wyżej wspomnianym sklepie, gdzie miał już styczność z kicksami codziennie.

Z kolei ja od zawsze miałem styczność ze sneakersami. Kiedyś byłem hokeistą, a dzięki temu, że moja drużyna miała sponsporing od takich marek jak asics Tiger, KangaROOS czy adidas to zawsze miałem buty od drużyny, w której grałem. Dostawałem miedzy innymi Gel Lyte 3 lub biegówki Torsion, które oczywiście używałem. Jednakże, zamiast je wyrzucać czy wymieniać zacząłem je zbierać. W wolnych chwilach lubiłem grywać w koszykówkę, dzięki której zaraziłem się zajawką na Jordany. W 2008 roku założyłem swoich magazyn poświęcony tematyce kicksów, ale w 2010 przyjąłem propozycję by zostać redaktorem naczelnym Sneaker Freaker. No i rozkręciłem Sneakerness Germany w Kolonii.

Wywiad The Illest Everysize-2 Wywiad The Illest Everysize-3

Gdzie widzicie siebie za powiedzmy 2 lata?

Trudno powiedzieć, ale mam nadzieję, że będziemy już znani na całym świecie i każdy będzie mógł znaleźć buty w swoim rozmiarze. Czytelnicy w naszym serwisie powinni szukać inspiracji i nowości, ale przede wszystkim korzystać z niego jak z wyszukiwarki i skrótu zakupowego.

Jaki jest Twój ulubiony model butów?

To się zmienia z biegiem czasu. Jeśli miałbym pozostać tylko przy jednym modelu to wybór padłby na New Balance 998 „Aqua Haze”.

Co udało Ci się ostatni kupić i co masz w planach na najbliższy czas? 

Kupiłem ostatnio jakieś Ultra Boost 3.0, chyba nikogo tym nie zaskoczyłem. W końcu to idealny but do codziennego użytku. Żałuję trochę swoich sprzedanych butów jak chociażby Air Max 1 HOA. Moja wishlista jest dość długa, ale myślę, że adidas Originals FutureCraft 4D to obecnie mój grail!

Wywiad The Illest Everysize-1

Na koniec powiedz mi jak oceniasz obecną scenę sneakrsową i całe środowisko?

Przede wszystkim całość rośnie dość szybko. Co tydzień pojawia się nowy sklep, nowa premiera czy kolaboracja. Nie wiem czy to dobrze czy źle. Kiedy my zaczynaliśmy środowisko było dość małe, a media społecznościowe nie były tak duże. W tamtych czasach korzystaliśmy z for internetowych, gdzie pokazywaliśmy swoje buty, a także handlowaliśmy nimi.

W dzisiejszych czasach wydaje się, że każdy jest sneakerheadem, ale spoko, bo to fajna zajawka i cieszę się, że w środowisko wchodzą kolejne młode osoby.

Nie czuję do końca obecnych premier. Niektóre firmy pracują w pocie czoła, inne wrzucają kolejne nowości bez szału i bez miłości do swojego produktu. Dobre jest to, że tyle niezależnych marek zyskuje poklask i się rozwija. Mam tu na myśli chociażby Filling Pieces, ETQ Amsterdam, itp. Jest teraz tyle świetnych modeli, kolorystyk, że można oszaleć, ale mam nadzieję, że potrwa to jeszcze długie lata.

Kilka słów do naszych czytelników…

Jeśli szukasz konkretnego buta w Twoim rozmiarze to po prostu wpadaj do nas pod adres everysize.com! No i nie traktuj mediów społecznościowych poważnie, to tylko zabawa.

Reklama
air jordan