- Reklama -NikeNike
Strona głównaWywiadWywiadowczo: The Illest vs Petero

Wywiadowczo: The Illest vs Petero

Siema Petero. Możesz przedstawić swoją osobę, opowiedzieć pokrótce o sobie, nie wszyscy nasi czytelnicy mogą Cię kojarzyć…

Cześć, witam wszystkich czytelników The Illest. Z tej strony Piotrek, znany również jako Petero. Mam lat, hmmm… Już trójka z przodu (śmiech). Na co dzień pracuje w branży reklamowej, w dziale prepress-dtp. Poza godzinami pracy zajmuje się hobbystycznie, ale także próbuje już z tego czerpać korzyści, fotografią. Co może widać po zdjęciach moich butów. Oprócz butów kolekcjonuję także płyty CD, których mam w tej chwili ponad 500. Jest to głównie hip-hop, rap, soul, funk, ale coś z innego gatunku też się u mnie znajdzie. Lubię pograć na Playstation, głownie Fifa, Pro Evo, ale również wyścigi samochodowe lub jakieś przygodówki.

petero_theillest_MG_6062

petero_theillest_345

Możesz opowiedzieć jak się zaczęła Twoja przygoda z kicksami? Jak to było na początku i jak wyglądała Twoja droga do dnia dzisiejszego? Jak duża jest Twoja kolekcja?

W moim przypadku przygoda z butami mogła się zacząć jakieś 8-9 lat temu. Patrząc wstecz trudno jest mi określić, czy było to wcześnie, czy późno. Pamiętam jednak jakie pary wtedy miałem. Były to Adidas Superstar, Nike Cortez Black Leather i Reebok Classic Black. Nie wszystkie oczywiście kupiłem naraz, ale przez długi czas były te jedyne. W momencie gdy praca przynosiła większe korzyści i się ustatkowałem, w kolekcji zaczęły przybywać kolejne pary. Były to głównie Nike Air Max 90 czy 1. Dopiero po jakimś czasie, m.in. po śledzeniu portali internetowych, odkrywałem kolejne ciekawe firmy i modele m.in. New Balance, których stałem się wielkim fanem. A jak duża jest moja kolekcja? Jakoś nigdy nie przykładałem uwagi do tego ile mam par. Sporo ich się przewinęło przez moje nogi. Raz się kupowało, a później sprzedawało. Aż pewnego dnia się zebrałem i sfotografowałem wszystkie pary. Było ich wtedy 36, teraz może być około 50.

nb1500blr_rezoh_04082013a

Czy w Twojej kolekcji można znaleźć tylko biegówki? Masz może jakieś buty do kosza, może jakieś Vansy lub Jordany itp itd?

Jak narazie to tylko biegówki. Buty do kosza mam, ale służą tylko do grania. Charakter mojej pracy pozwala mi chodzić w sportowym obuwiu na co dzień, ale czasem przydałyby się w mojej szafie takie buty, jak np. wspomniany Vans, czy Clarks albo Visvim.

asics_gelasaga_mint_04052013a

nb1500chf_hanon_27072013a

nb1500nbo_16062013a

Wiele osób ‘ze środowiska’ kojarzy Cię nie tylko z dobrych butów, ale również z dobrych zdjęć. Czy zajmujesz się fotografią zawodowo, czy umiejętności przyszły z czasem i zostały ‘wytrenowane’ przy zdjęciach właśnie butów?

Fotografia jest ze mną już kilka lat. Głównie hobbystycznie, ale jak wspominałem, staram się wykorzystywać swoje umiejętności i czerpać z tego jakieś zyski. Kiedyś dużo czasu poświęcałem reportażowi, głównie koncertowemu oraz z jamów graffiti. Na moim facebook’owym fan page’u najstarsza fotorelacja została zrobiona w 2002 roku. Nawet przez jakiś okres pracowałem w nieistniejącym już klubie „The Fresh”, gdzie zajmowałem się co weekendowymi fotoreportażami imprezowymi. Teraz skupiam się na fotografowaniu osób, ale cały czas robię zdjęcia reportażowe. Ponadto reklamowe, czy właśnie wspomniane wcześniej zdjęcia butów, nie tylko z mojej kolekcji.

Przyznam się, że lubię robić zdjęcia. Takim miejscem gdzie często je wrzucam jest w tej chwili instagram (petero). Są tam głównie zdjęcia z smartphone’a, ale pojawiają się także zdjęcia z aparatu. Tematyka różnorodna z naciskiem na kicksy.

petero_theillest_20130817_mg_6121

Czy w swojej kolekcji oprócz projektów kolaboracyjnych, limitowanych edycji, ciężkich do zdobycia modeli posiadasz jakieś zwykłe, normalne, niewyróżniające się niczym buty?

W większości są to kolaboracje. Choć właśnie z New Balance m.in. z modelu 1500 mam kilka par, które nie są żadnymi kolaboracjami, czy limitowanymi edycjami.

Jak powiększasz swoją kolekcję? Godziny spędzone na ebay i polowaniach, jakieś fora internetowe? Wyjazdy na sneakerness i solemart, czy może coś całkiem innego?

W tej chwili to głównie giełdy facebookowe. Cały czas zaglądam na kxc, bo nie każdy ma konto na fb. Poza tym ebay od czasu do czasu. Ostatnio ciekawą stroną jaka się ukazała, gdzie można sprzedać/kupić buty, to www.klekt.in. I to też jest moim częstym źródłem. Czasem też znajomi (pozdrawiam) podsyłają linki do ciekawych ofert.

Co do wyjazdów to niewiele ich było, raptem dwa. Premiera Saucony Grey/Purple Devil w Solebox i Solemart. Mam nadzieję, że uda się więcej podróżować.

nb1500bgt_nazareye_10052013

asicsGS_patta_1506012a

Jakie modele ze swojej kolekcji uważasz za najcenniejsze dla Ciebie i dlaczego? Powiedzmy TOP3… I w jakich modelu chodzisz najczęściej? Masz jakiś ulubiony, do którego masz sentyment?

1. New Balance 1500BGT „Nazar Eye”

2. Asics Gel Saga x Patta

3. Nike Air Max 1 x Patta „Purple Denim”

Najczęściej chodzę w Asicsach od Patty ale mam też sporą rotację w New Balance, staram się codziennie mieć coś innego na nogach.

Dużym sentymentem darze model Asics Gel Saga w kolaboracji z Footpatrol, 6 par oficjalnie dostępnych w Polsce i kampowanie aby je kupić.

petero_theillest_20130817_mg_6128

petero_theillest_20130817_mg_6130

Jakie były Twoje ostatnie trzy zakupy, jak je zdobyłeś oraz na co aktualnie polujesz?

Adidas Tech Super „Deep Lake”- taki trochę spontaniczny zakup, widziałem ich zdjęcia i spodobała mi się ich kolorystyka, oprócz tego w ostatnim czasie wpadły dwie kolorystyki Saucony Shadow Original w kolaboracji z barcelońskim butikiem 24 kilates i New Balance 1500SGW (dzięki Kamil Baks!)

Poluję na starsze wydania od New Balance (m.in. model 1500). Chciałbym także jakąś parę od Le Coq Sportif. Na jesieni będę się starał kupić coś od Pumy.

petero_theillest_20130817_mg_6126

petero_theillest_20130817_mg_6124

petero_theillest_20130817_mg_6125

petero_theillest_20130817_mg_6131

Czy jest jakiś model butów, na którym się zawiodłeś i jakiś, który Cię miło zaskoczył?

Może o butach, na których się zawiodłem nie będę pisał. Ale podpowiem, że jest to dobrze znana marka na literę „N” ;) Natomiast może co mnie nie zaskoczyło, ale zostało pozytywnie przyjęte to Asics, który wypuszcza od jakiegoś czasu ogólnodostępne bardzo fajne kolorystycznie i jakościowo modele. Poza tym Saucony. Pary, które posiadam to głównie kolaboracje i nie mam się do czego przyczepić. Wydania GR’owe także trzymają wysoki poziom.

Czekam aż New Balance zbliży się kształtem do tego co było kiedyś (do 2010r.). Jak na razie wychodzą ciekawe kolorystyki, ale w nieciekawym kształcie. Załodze sklepu Hanon udało się wypuścić zadowalający projekt. Także nasz jeden forumowicz pokazał, że jak się chce, to może być dobry kształt toebox’a.

NB1500_nazar_24072012a

Kilka słów od Ciebie do czytelników The Illest…

Cytując mojego znajomego: „Pamiętajcie, buty to nie tylko moda, ale przede wszystkim pasja.”

5!

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: