- Reklama -NikeNike
Strona głównaWywiadWywiadowczo: The Illest vs Street Hype Store

Wywiadowczo: The Illest vs Street Hype Store

Czym jest Street Hype Store i kto go tworzy?

Street Hype jest naszym miejscem. Miejscem, gdzie staramy się pokazywać i sprzedawać rzeczy, które sami chcielibyśmy mieć. Jest alternatywą dla skateshopów w centrach handlowych, gdzie sprowadza się zajawki i fajne rzeczy na poziom kup tanio-sprzedaj drożej. Street Hype to nasza pasja, gdzie możemy coś kreować, powoli i systematycznie się rozwijać i wprowadzać nowe pomysły. Naszym mottem jest hasło na naszych deskach Street Hype – Becomes a Legend. Kto go tworzy? Dwoje ludzi zajaranych deskorolką ponad dekadę!

Pomimo tego, że sami mocno siedzicie w skateboardingu nie jesteście stereotypowym „skejtszopem” handlującym Etnies czy DC. Skąd taki a nie inny pomysł na sklep?

Myślimy, że przez to że właśnie mocno siedzimy w skateboardingu. Zaczeliśmy tworzyć Street Hype nie dla wielkich zysków, tylko dlatego by stworzyć coś nowego – stworzyć miejsce, gdzie będziesz mógł kupić dobre rzeczy, których nie znajdziesz w innym miejscu. Rozwijający się kapitalizm zmusza ludzi, którzy chcą zarobić na tym dużo hajsu do tego, żeby zamawiali tylko znane brandy jak Etnies, na dobrych warunkach handlowych, niż ciągnąć Hufa z SF czy 10.Deepa z NY! Co do DC to stworzyło linię core – stricte deskorolkową, bez zbędnego brandingu, która najprawdopodobniej pojawi się w sklepie.

[youtube 7yVZAdvJe6M 630]

[youtube 8Cckgi5wrs0 630]

Istniejecie trochę ponad rok, a od samego początku mieliście u siebie 10.Deep, niedługo później HUF, jak Wam się to udało? Inne sklepy do tej pory nie ogarnęły tych marek…

Pierwszym punktem jest mała efektywność ekonomiczna sprowadzania takich marek. Do każdego zamówienia dochodzą duże koszty (transport, cło, VAT), dlatego czasem produkty są trochę droższe niż w Stanach. Umówmy się, że naprawdę niewiele osób zna te firmy, i jeszcze mniej ma zamiar chodzić w nich i wydawać na nie pieniądze. Możesz przeczytać na forach streetwearowych setki komentarzy typu  ” niech ktoś w końcu ściągnie 10 Deep do Polski !” Jestem pewien, że nawet połowa z tych osób nawet jak będą mieli tą firmę pod ręką, to nigdy po nią nie sięgnie… Ten rynek w Polsce dopiero raczkuje, mamy nadzieję że to z czasem będzie się zmieniać i ludzie zaczną dostrzegać, że jest kilka naprawdę solidnych marek, w które można się ubierać.
Kolejnym powodem może być mentalność amerykanów. Jeżeli napiszecie samego maila to możecie być pewni, że nikt nie odpisze. Sprowadzając jakąś firmę trzeba napisać dziesiątki maili oraz wykonać równie dużo telefonów. Wiadomo, determinacja robi swoje – dzięki temu już w grudniu w sklepie pojawi się nowa marka!

Jakie są plany na przyszłość, jak będzie wyglądał Wasz sklep i działalność za rok czy dwa? Chcecie wprowadzić nowe marki czy rozwinąć szerzej obecnie posiadane?

Będziemy cały czas ewoluować, iść do przodu. Mamy naprawdę masę fajnych pomysłów, które powoli mamy zamiar wdrażać. Z najbliższych zmian, o których możemy powiedzieć to, że jeszcze do końca tego roku pojawi się nowy brand z USA, który teoretycznie można znaleźć w Polsce, ale w mocno wybrakowanym asortymencie. Staramy się jeszcze o jedną firmę odzieżową, ale jest bardzo trudno. Pojawi się także trochę skatowego obuwia: Nike SB, DC Skateboarding, to wszystko na przełomie 1 i 2 kwartału przyszłego roku. Ogólnie od połowy marca planujemy dużo zmian zarówno w wyglądzie jak i asortymencie sklepu – ale o tym będziemy informować na bieżąco.

[youtube lkRjTJLI4J4 630]

Wasz sklep internetowy powstał dopiero po jakimś czasie, jesteście zadowoleni z jego powstania i obrotu czy ma on może marginalny udział w Waszym handlu?

Dokładnie, sklep powstał parę miesięcy po otwarciu sklepu stacjonarnego. Jesteśmy z niego zadowoleni. To kolejny ważny kanał dystrybucji – już nie jesteśmy tylko w Warszawie, ale i w całej Polsce (a z czasem i w Europie). Udział Streethype.pl w całości sprzedaży stale się zwiększa, ale i tak więcej sprzedajemy stacjonarnie.

Macie mnóstwo znajomych wśród dobrych skaterów, sami z resztą jeździcie, chcecie stworzyć swój team, czy może już się Wam to udało? Macie już kogoś pod swoimi skrzydłami oprócz Michała Jurasia?

Mamy dwóch teamriderów: Michał Juraś i Jarek Ruszczak. Niedługo chcemy go powiększyć o kilka osób tworząc flowteam. Ma to na celu pomoc dobrym skaterom, osobom które wyróżniają się swoją jazdą oraz są fajnymi ludźmi. Team to podstawa, uważamy że jest to lepsza forma promocji. Nie wieszasz banerów za pieniądze, tylko inwestujesz w czyjeś umiejętności.

[youtube wtttOln5aGc 630]

Wypuszczacie w tej chwili kolejną partię decków sygnowaną logiem Waszego sklepu, początek nowej marki? Pozostaniecie tylko przy deckach czy uderzycie w odzież? Chcecie być polskim FTC?

Nie chcemy być polskim FTC, może nie tyle nie chcemy co nie będziemy, przez to że np. sklep taki jak FTC jest wyjątkowy, oryginalny, jedyny. Chcemy iść innym szlakiem, mamy własny pomysł na siebie i sklep. Jeżeli chodzi o drugą część pytania to na deckach się nie skończy. Jakie będą kolejne rzeczy pod szyldem SH nie możemy ujawnić. Będą one tworzone z tą samą ideą co decki czyli – najlepsza jakość, za najniższą cenę. Jesteśmy pewni, że nigdzie w Polsce nie ma tak dobrych desek w takiej cenie

Mocno działacie w mediach typu youtube czy vimeo, skąd pomysł? Macie kogoś od tego czy sami to ogarniacie? Wasze reklamówki są mocno „hufowe”, nam to nie przeszkadza i lubimy je, a inni jak reagują, mecie już swoich „hejterów”?

Cała promocję ogarniamy sami. Na większości filmów widać zapewne inspiracje krótkimi reklamówkami HUFa czy innych marek, ale jak inspirować się to najlepszymi. Jedynym podoba się to, że w ogóle coś robimy, drugim podoba się to co robimy, innym natomiast nie podoba się nic.
Jedni mówią/piszą, a my robimy.
Haters gonna Hate, Skaters gonna Skate .

[youtube 4IVL0gOO7bE 630]

PYTANIE OD FANÓW:
Czy macie w planach otwarcie kolejnego sklepu lub powiększenie obecnego?

Co do otwarcia kolejnego sklepu to na razie nie ma takich planów. Powiększenie obecnego także nie wchodzi w grę, mamy złożony z 2 pomieszczeń + zaplecze. Nie mieli byśmy nawet jak/gdzie powiększać.

Pare słów od Was do fanów i czytelników The Illest

Na początku wielkie podziękowania dla osób które pomogły nam przy powstawaniu sklepu! Później pozdrowienia i podziękowania należą się Gracjanowi i THEILLEST.PL za wsparcie. Później dziękujemy wszystkim klientom za zaufanie, mamy nadzieję że się nie zawiedliście i do nas wrócicie…
KEEP IT REAL!

[youtube 2IHdtZkSUaQ 630]

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: