- Reklama -Nike Sale
Strona główna Lifestyle Inne Yeezy Kanyego Westa pozywa stażystę za naruszenie umowy o zachowaniu poufności i...

Yeezy Kanyego Westa pozywa stażystę za naruszenie umowy o zachowaniu poufności i domaga się 500 tys. dolarów!

Były pracownik, a raczej letni stażysta w marce Yeezy należącej do Kanyego Westa, został właśnie pozwany do sądu za naruszenie umowy o zachowaniu poufności.

Według doniesień The Hollywood Reporter skarga została wniesiona do Sądu Najwyższego Hrabstwa Los Angeles 15 stycznia przeciwko Ryanowi Inwardsowi. Stażysta zamieścił na Instagramie tajne zdjęcia i odmówił ich usunięcia nawet po otrzymaniu kilku listów z prośbą o zaprzestanie takiej działalności. Jednak w chwili obecnej zdjęcia nie są już widoczne na Instagramie.

Przedstawiciele marki Yeezy będą teraz dochodzić odszkodowania umownego zawartego w umowie o zachowanie poufności podpisanej przez Inwardsa. W umówie NDA (Non-disclosure agreement) znajdowała się kwota $500 000 USD!

Umowy o zachowaniu poufności zabraniają ujawniania lub rozpowszechniania poufnych informacji m.in. w mediach społecznościowych.

Firma uważa również, że stażysta „działał złośliwie”, dlatego domaga się dodatkowych odszkodowań karnych i nakazu, który zmusi Inwardsa do zwrotu zdjęć i zakaże publikowania podobnych zdjęć w przyszłości.

- Reklama -Nike Blazer
- Reklama -Nike Sale

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: