- Reklama -NIke Air MaxNIke Air Max
Strona głównaLifestyleInneZmarł Jake Burton Carpenter, założyciel marki Burton

Zmarł Jake Burton Carpenter, założyciel marki Burton

Mamy niestety smutną wiadomość, zmarł Jake Burton Carpenter. Jak poinformowała marka Burton na Instagramie, założyciel brandu zmarł 20 listopada. Miał 65 lat i niestety przegrał walkę z rakiem.

Pionier snowboardingu jest powszechnie uważany za twórcę współczesnego snowboardu, a otwartość jego firmy przyspieszyła kariery różnych twórców, od byłego wiceprezesa Nike Davida Schribera po Errolsona Hugh z ACRONYM po Hiroki Nakamurę z Visvim.

U Carpentera zdiagnozowano raka jąder w 2011 roku, którego przezwyciężył, następnie wykryto u niego zespół Millera Fishera, rzadką chorobę autoimmunologiczną, która spowodowała, że Carpenter był na krótki czas całkowicie sparaliżowany. Po okresie rehabilitacji Carpenter wrócił na stoki, nawet znalazł czas i możliwości na obejrzenie byłego endorsee Burtona i przyjaciela Shauna White’a, który wygrał swój trzeci złoty medal olimpijski w 2018 roku.

Carpenter nadzorował również rozwój młodej linii Mine77, której nazwa stanowi ukłon w stronę roku, w którym opuścił uczelnię. Niestety jego rak powrócił w tym roku doprowadzając ostatecznie do śmierci.

Rest in peace, Jake Burton.

Jake Burton Carpenter 1 Jake Burton Carpenter 2

- Reklama -Nike Air Force 1
- Reklama -NIke Air Force 1

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: