- Reklama -NikeNike

Zmarł Peter Moore – projektant Air Jordan 1 i twórca logo adidasa

Sneakersowa branża straciła giganta. Zmarł Peter Moore, projektant którego możecie kojarzyć ze stworzenia takich modeli jak Air Jordan 1 czy Nike Dunk.

Zmarły w wieku 78 lat projektant pomógł przekształcić branżę sportową i wywarł wpływ na pokolenia twórców, a jego kariera wywarły ogromny wpływ na cały rynek. Pomysłowy marketingowiec, Moore był absolwentem Instytutu Sztuki Chouinard.

Po prowadzeniu własnego studia projektowego w latach siedemdziesiątych, gdzie rozpoczął współpracę z Nike w 1977 roku, Moore dołączył do marki jako pierwszy dyrektor kreatywny sześć lat później. Odegrał kluczową rolę w rozwoju marki i produktów marki Air Jordan, w tym w stworzeniu modelu Air Jordan 1.

air-jordan-1-high-og-1985-bred

Moore ma w swoim portfolio prace definiujące epokę, takie jak wspomniane wyżej kultowe Air Jordan 1. W CV Petera znajdują się również Nike Dunk czy Nike Terminator.

„Jesteśmy głęboko zasmuceni stratą Petera Moore’a, kultowego projektanta, którego spuścizna na zawsze będzie związana z marką Jordan i kulturą sneakersową, którą pomógł stworzyć” – powiedział wiceprezes Jordan Brand Howard „H” White.

Wraz ze swoim nieżyjącym już partnerem biznesowym, Robertem Strasserem, w 1987 roku odeszli z Nike i stworzyli Sports Inc., agencję konsultingową zajmującą się budowaniem marki. Firma została przejęta przez Adidas AG w 1993 roku i położyła podwaliny pod adidas America.

peter-moore-adidas-logo

Specjalista od brandingu, Moore stworzył wiele logotypów dla Nike i adidasa, w tym logo „góry” (trzy ukośne paski), które zostało użyte dla Adidas Equipment oraz pracował przy tworzeniu słynnego Jumpmana z Jordanem.

W oświadczeniu wydanym przez rzecznika adidasa w sobotę, firma uznała Petera jako „prawdziwą legendę i ikonę w naszej branży. Nie sposób przecenić wpływu, jaki wywarł na adidasa. Będzie nam go bardzo brakowało, a jego dziedzictwo będzie trwało wiecznie”.

Nasze najgłębsze kondolencje dla rodziny Petera i wielu, których życia i kariery był integralną częścią.

Moore pozostawił żonę i trzech synów Devina, Dillona i Hagena. Zamiast kwiatów, jego rodzina poprosiła o przekazanie darowizn na rzecz Szpitala Dziecięcego Doernbecher w Oregon Health & Science University lub Oregon Junior Golf Association.

peter moore air jordan

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: