- Reklama -NikeNike
Strona głównaBiznes10 najdroższych kicksów w drugim kwartale 2017

10 najdroższych kicksów w drugim kwartale 2017

Na początku maja mogliście zapoznać się z 10 najdroższymi kicksami w pierwszym kwartale roku. Mamy już lipiec, więc najwyższa pora przedstawić Wam to co królowało w drugim kwartale 2017.

Ekipa StockX wraz z ilustratorem Danem Freebairnem postanowiła zilustrować Wam najważniejsze kwestie z rynku wtórnego obracającego najlepszymi sneakersami jakie niedawno pojawiły się na rynku. Dane dotyczą drugiego kwartału, czyli od 1 kwietnia do 30 czerwca. Są to jedynie dane z obrotu na StockX.

Najdroższe czy też najbardziej wartościowe buty to Jordany. Całe podium na tej liście zajmują buty spod znaku Jumpmana. Następnie mamy kolaborację Nike x Tom Sachs i ponownie pojawia się Jumpman. Druga połowa dziesiątki należała do Trzech Pasków, z jednym wyjątkiem na miejscu 7 – Air Jordan 1. Widzimy tu dwie kolaboracje oraz białawe Yeezy Boost 350 V2.

10 najdrozszych kicksow w drugim kwartale 2017

Na infografice poniżej widzicie już drugi badany aspekt, czyli procentowy udział w rynku jeśli chodzi o obracaną kwotą. Lista wygląda już ciut inaczej.

Tu na pierwszym miejscu są wyżej wspomniane Yeezy Boost 350 V2 „Cream”. 53% pieniędzy wydanych przy obrocie butami z pierwszej dziesiątki dotyczył właśnie tego modelu. 35% wszystkich transakcji na StockX to wspomniany model. Następnym modelem w kolejności są Air Jordan 1 Royal. 19% wydanych pieniędzy na buty z pierwszej dziesiątki dotyczył tychże Jedynek. Podium zamykają adidas Calabasas z udziałem na poziomie 11%. Poza wspomnianymi modelami w dziesiątce znalazły się również Air Jordan 1 Wings, dwie kolaboracje z Nike x Supreme, a także trzy kolaboracje adidasa oraz Air Max 97.

10 najdrozszych kicksow w drugim kwartale 2017-2

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: