- Reklama -NIkeNIke

adidas XTA FYW to model z 1996 roku przywrócony w odnowionej formie

Specjalna grupa designerów i managerów produktu w postaci ekipy adidas Consortium po kolejnej wyprawie do bogatego archiwum Trzech Pasków przywraca model XTR z 1996 w nowej formie z delikatnymi zmianami, który teraz wychodzi pod nazwą adidas XTA FYW.

Ogólnoświatowa histeria i moda na sneakersy ogarnęła wszystkich, jednak oprócz butów do kosza i biegania większość kategorii pozostaje na uboczu. Jednakże, w kilku ostatnich sezonach do tego grona dołącza moda na buty górskie, hikingowe i outdoorowe, ale spokojnie, to nie ten etap, w którym każdy z licealistów kliknie „potwierdź i opłać zamówienie”.

Jeśli doceniacie sneakersy, ich design oraz rozwiązania do bohater tego wpisu zyska Wasze uznanie i powinien pojawić się w orbicie Waszych następnych zakupów.

Podczas czytania artykułu o historii linii adidas Feet You Wear pośród kilkudziesięciu zaprezentowanych tam modeli mogliście wypatrzeć buty pierwotnie zaprojektowane do ciężkich wypadów w las i górskich spacerów – adidas XTR. Początkowo skierowane były do hardcorowych sportowców outdoorowych, którzy szukają wygody, amortyzacji i przyczepności, a wszystko to w jednym produkcie.

adidas XTR 1996

Teraz odświeżona wersja przez ekipę adidas Consortium otrzymuje delikatne zmiany w bryle, kształtach i wzorze, by nadawały się do codziennego użytku.

Konstrukcja buta to kilka różnych materiałów, od beżowej siateczki w górnych partiach cholewki, poprzez perforowany nubuk w tym samym kolorze, kończąc na czarnym nubuku na mudguardzie idącym tuż na podeszwą dookoła buta. Neoprenowy kołnierz, otwór w języku, a także szerokie trzy pasy na boku przy wiązaniu oraz agresywnie wyglądająca podeszwa to elementy charakterystyczne dla tego modelu.

Wspomniane wyżej trzy pasy mamy w kontrastowej i wyrazistej pomarańczu, no ale ej, czym byłyby hikingowe buty bez kilku rzucających się w oczy barw?! Oczywiście nie brakuje tu okrągłych sznurówek. Jeśli przyjrzysz się uważnie to na podeszwie zobaczysz logo FYW „Freddy”.

Opisywane tu buty adidas XTA FYW pojawiły się 9 maja w najlepszych sklepach z kontem adidas Consortium. W Polsce takie konto posiada tylko Chmielna 20 Lab, ale jeśli nie znajdziecie tam swojego rozmiaru to ściągajcie je z kanadyjskiego Livestock, z którego pochodzą dołączone tu zdjęcia lub szukajcie w którymś z europejskich sklepów.

adidas XTA FYW adidas consortium 1 adidas XTA FYW adidas consortium 2 adidas XTA FYW adidas consortium 3

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NIkeNIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: